Kāpēc rodas grūtības ar finansēm

5 eiroŠajā ekonomiskajā situācijā cilvēkiem rodas grūtības ar finansēm. Šajā ekonomikā tas nav pārsteigums ikvienam, ka arvien vairāk cilvēku saskaras ar grūtībām noturēt savu galvu virs ūdens. Visi ņem ātros kredītus, bet tā nav laba ideja, ja pie pirmās naudas neesamības tiek grābti kredīti. Jāmeklē ir cēlonis, nevis jācīnās ar sekām. Ātrie kredīti nav slikta lieta, bet tos nepieciešams izmantot atbildīgi! Tikai dažiem no mums pietiekami daudz naudas, lai labi dzīvotu, un šķiet, ka mēs maksājam arvien vairāk par visu, ko mēs iegādājamies. Ja Jūs meklējat veidus, kā atmaksāt parādus un labāk kontrolēt savas finanses, šeit ir daži budžeta padomi, kā to izdarīt.

Ja Jūs meklējat budžeta padomus internetā, pirmā lieta, ko Jūs redzēsiet, būs, ka Jums ir nepieciešams rakstisks budžets, vai tas ir uz papīra vai uz datora, ko Jūs varat apskatīt katru dienu. Ja Jums nav šīs informācijas, būs mazāka iespēja, ka Jūs pieturēsieties pie sava budžeta. Zināt to, ko Jūs varat tērēt, kad un kādiem tēriņiem, ir ļoti svarīgi, lai Jūs varētu sabalansēt ikmēneša budžetu.

1) Veiciet rūpīgu Jūsu izdevumu inventarizāciju. Pirmā lieta, kas Jums jādara, ir jānosaka, kur Jūsu nauda aizplūst un Jums ir rūpīgi jāseko līdzi saviem tēriņiem. Izveidojiet sistēmu, lai reģistrētu visus izdevumus, ko Jūs veicat mēneša laikā, nav svarīgi, cik mazus, izmantojot pildspalvu un papīru vai izklājlapu datorā.

Pildspalva un papīrs varētu būt labāka izvēle, jo Jūs varat tos paņemt līdzi visur. Saskaitiet iztērēto summu dienas beigās, un dariet to vismaz 6 mēnešus.

2) Sadaliet savus tēriņus kategorijās. Jūs varat izveidot kategorijas mājokļa izdevumiem, izklaidei utml.

3) Saskaitiet, cik daudz Jūs parasti tērējat katrā kategorijā. Pēc sešiem mēnešiem, Jūs zināsiet visu par saviem tēriņu paradumiem un neplānotiem tēriņiem, piemēram, draugu kāzu dāvanām vai jaundzimušajiem.

4) Piešķiriet procentuālo daļu katrai kategorijai. Jūs iegūsiet procentus, dalot savus kopējos izdevumus noteiktā kategorijā ar Jūsu kopējiem ienākumiem.

5) Izveidojiet budžeta plānu. Balstoties uz procentuālo daļu katrai kategorijai, plānojiet budžetu, kad Jūs saņemat algu vai citus ienākumus.

6) Dzīvojiet savu līdzekļu ietvaros. Jūs mērķis ir samazināt tik daudz lieku izdevumu, cik iespējams. Ja Jūs mēdzāt doties uz kino katru nedēļu, Jūs, iespējams, varat iet tikai reizi mēnesī. Šīs mazās pūles, kas šķiet niecīgas sākumā, sniegs labumu Jūsu finanšu labklājībai ilgtermiņā.

Esiet atbildīgs pret savu budžetu. Esiet atbildīgs pret saviem kredītiem un visiem parādiem!

Viedoklis par ātrajiem kredītiem NR. 33

Klientu viedoklis par ātrajiem kredītiem. Maija no Rīgas.

Valdība turpina īstenot savus mēģinājumus apkarot ātros kredītus. Likumdevēji cenšas apgrūtināt vidusmēra cilvēka centienus iegūt ātru kredītu. Viņu motīvi ir balstīti uz iedzīvotāju pasargāšanu no iekļūšanas dziļākos parādos. No otras puses, viņu metodes nav plaši atzītas. Ātro kredītu aizdevēju pakalpojumu ierobežošana un pieejas ierobežošana neatliekamai finanšu palīdzībai nav izrādījusies pārāk veiksmīga. Patiesībā, daudziem kredītņēmējiem, tā ir padarījusi situāciju vēl ļaunāku.

Tā ir taisnība, ka ātrie kredīti nav labs risinājums daudziem cilvēkiem budžeta krīzes laikā. Procentu likmes ir nedaudz augstākas, un atmaksas termiņš ir ļoti īss. Cilvēki, kas nepārtraukti cīnās ar naudas problēmām, ir mazāk veiksmīgi ar šāda veida naudas palīdzības izmantošanu.”Parādu cikls” uzņem pilnus apgriezienus katru reizi, kad aizņēmējs iegūst ātro kredītu. Aizņēmēja finansiālo problēmu sakne tiek maskēta ar gala rezultātu. Ir vairāki faktori, kas rada mājsaimniecības budžeta sagrāvi. Kāpēc parāda problēmas, kas piemeklē personas ar zemākiem ienākumiem, tiek uzliktas uz ātro kredītu aizdevēju pleciem, paliek neskaidri.

Kad parādi kļūst nekontrolējami un cilvēki zaudē spēju izmantot kartes, daudzi izvēlas iegūt vieglu naudu. Labākie ātro kredītu aizdevēji apstiprina pretendentus 10 minūtēs. Ir arī citas alternatīvas ātras naudas iespējas, bet šie kredīti ir laba iespēja. Ja aizdevējs izmanto godīgas uzņēmējdarbības praksi, un piemēro konkurētspējīgas cenas viņu pakalpojumiem, aizdevēja kredītus veiksmīgi izmanto daudzi aizņēmēji. Ir daži negodīgi aizdevēji, kas mēģina izmantot pretendenta nedrošo situāciju. Viņi nepārstāv visus aizdevējus, neskatoties uz to, ko saka TV.

Valdības amatpersonām ir nepieciešams atrast veidus, kā veicināt naudas menedžmenta izglītību, regulēt parādus, pirms tie kļūst destruktīvi, un regulēt citus aizdevējus, lai iznīdētu krāpnieciskus uzņēmējus. Atņemot izvēli tiem, kam nepieciešama palīdzība, liks tiem meklēt uzņēmumu, kas sniegs jebkādu risinājumu. Kad ātro kredītu aizdevēji nebūs pieejami vai nepiešķirs kredītu, aizdevēji vērsīsies pie kāda, kas to darīs. Tas noteikti nepalīdzēs. Likumi stumj izmisušus cilvēkus agresīvu aizdevēju rokās. Parāda ciklu rašanās iespēja pieaug neizmērāmos apmēros. Nereglamentētie uzņēmumi bieži iekasēs augstāku maksu, sniegs nekvalitatīvus pakalpojumus un sliktu atmaksāšanas politiku. Finanšu saistības ievērojami pieaugs.

Kas ir inflācija

5 eiroInflācija ir cenu kāpums. Inflāciju nevar attiecināt uz cenu pieaugumu tikai dažām precēm vai pakalpojumiem, bet gan cenu pieaugumu plašākam preču klāstam ilgākā laika posmā.

Latvijā mērot inflāciju izmanto patēriņa cenu indeksu (PCI).  Patēriņa preces ir atsevišķi izvēlētas,  iedzīvotājiem nozīmīgas pārtikas un nepārtikas preces, kurām tiek noteikta vidējā cena. To sauc par fiksēto patēriņa grozu.  PCI ir patēriņa preču cenu salīdzinājums konkrētajā laika periodā pret citu laika posmu. Tādā veidā tiek fiksētas izmaiņas un ja patēriņa preču grozam cenas ir augušas var runāt par inflāciju. Inflāciju var mērīt mēnešu vai gadu nogrieznī.

Mēneša inflāciju nosaka attiecībā pret iepriekšējo mēnesi. Tās ir cenu svārstības mēneša laikā. Mēneša inflācija ne vienmēr uzskatāma par inflācijas sākumu, jo reizēm cenas var mainīties nebūtiski un tās var ietekmēt dažādi blakus apstākļi, sezona, ārējie faktori.

Gada inflācija ir daudz precīzāks rādītājs. Parasti to nosaka decembrī. Gada inflācijas datus  izmanto valdība arī plānojot nākamā gada budžetu, piemēram, pensiju indeksācijai. Cenu izmaiņas kalendārā gada laikā parāda kā ir audzis kopējais cenu līmenis un kāda ir naudas vērtība attiecībā pret iepriekšējo gadu.  Var mērīt arī gada vidējo inflāciju, kurā tiek noteiktas vidējās cenu pārmaiņas iepriekšējā gada laikā.

Inflācijas mērīšana gan nosaka cenu svārstības, bet nepēta iemeslus kādēļ cenas mainās. Latvijā inflāciju mēra Latvijas Centrālā statistikas pārvalde un katru mēnesi publicē patēriņa cenu indeksus. Eiropā dažādus inflācijas mērījumus veic Eurostat.

Inflācija vienkāršoti nozīmē, ka mājsaimniecības kopumā par to pašu naudas summu var atļauties mazāk kā pirms tam. Nauda zaudējusi vērtību. Lai gan daudzām mājsaimniecībām ir dažādas gaumes un paradumi un ne visus inflācija ietekmēs vienādi. Tomēr tā kā veidojot patēriņa grozu tiek ņemts diezgan plašs un katram nepieciešams preču un pakalpojumu grozs (piemēram, maizes, degvielas, friziera, apdrošināšanas cenas), inflācija ietekmē visus.

Neliela inflācija ir normāls process, tomēr liela inflācija var novest pie diezgan nepatīkamām sekām jebkurai valstij. Ja inflācija ir liela un algas kā arī sociālie pabalsti netiek līdzi cenu kāpumam, tas padara cilvēkus trūcīgākus. Liela inflācija bieži iznīcina vidusslāni, kas nozīmē, ka paliek tikai bagātie un ļoti nabagie, kas nevienā valstī nav glaimojošs rādītājs. Tāpat inflācijas gadījumā valstij bieži nākas izlaist papildus naudu apgrozībā, jo jātērē vairāk, bet apritē vairs nav tik daudz naudas. Tas var novest pret valūtas vērtības zudumu attiecībā pret citām valūtām.

Šobrīd  vienas no visvairāk inflācijas skartajām valstīm pasaulē ir Venecuēla, Irāna, Argentīna. Piemēram, Venecuēla no inflācijas cieš jau gadiem un atsevišķos laika posmos inflācija ir pat pārsniegusi pat 100% gadā (pēdējo reizi 1997.gadā).

Latvija nesenajā laika posmā vislielāko inflāciju piedzīvojusi no 2007 līdz 2009. gadam. Ekonomiskās krīzes ietekmē, problēmas piedzīvoja daudzas valstis, tomēr no visām ES dalībvalstīm Latvijā inflācija bija vislielākā.  Latvija no krīzes ir atkopusies un lielas cenu svārstības nav novērojamas.

Viedoklis par ātrajiem kredītiem NR. 32

Klientu viedoklis par ātrajiem kredītiem. Rita no Šķēdes.

Vai Jums ir jebkāda veida neparedzētas finanšu nepatikšanas? Vai Jūs vēlētos izmantot iespēju pieteikties kredītam internetā, kā Jūs to varat izdarīt mūsdienās? Tagad ir ieviesti ātrie kredīti, kam Jūs varat pieteikties pavisam īsā laikā. Kā norāda nosaukums, tie var tikt iegūti ļoti ātri un piešķirtā summa tiek tieši noguldīta Jūsu bankas kontā. Lai pieteiktos kredītam, Jums nav nepieciešams doties ārpus mājas, jo Jūs varat ērti pieteikties kredītam internetā.

Gadījumā, ja Jūs vēlaties pieteikties ātrajam kredītam ir daži nosacījumi, kas Jums jāievēro. –

  • Pieteikuma iesniedzējam ir jābūt pilngadīgam.
  • Pieteikuma iesniedzējam jābūt regulāriem ienākumiem.
  • Pieteikuma iesnidzējam jābūt labai kredītvēsturei.
  • Un jābūt bankas kontam.

Izpildot iepriekšminētos nosacījumus, ir iespējams iegūt kredīta apstiprinājumu. Tagad aizpildīt pieteikuma veidlapu un saņemt ātru kredīta apstiprinājumu var jau tajā pašā dienā. Tāpat kā cita veida neliela finanšu palīdzība, aizdevēji piedāvā aizņēmējiem kredīta summu diapazonā no 10 līdz 1500 EUR. Pārsteidzošākais ir tas, ka kredītiem ir īss atmaksas termiņš. Tas piedāvā ērtu atmaksas iespēju, ko var veikt sev ērtā datumā mēneša laikā.