Vai var strādāt un mācīties vienlaicīgi?

Nevienam studentam studiju laikā nav aizliegts paralēli strādāt, taču ne vienmēr augstskolas šo izvēli vērtē pozitīvi. Pašu studentu nostāja šajā jautājumā ir diezgan negatīva, atzīstot, ka vairums izglītības iestādes nesniedz atbalstu lekciju sarakstu plānošanā. Savā ziņā izglītības iestādēm ir taisnība, jo pamata studiju process ir intensīvs un, lai studiju kvalitāte būtu augstvērtīga, galvenais uzsvars tiek likts uz šo studiju procesa apguvi.

Neskatoties uz to, ka valstī ir ļoti daudz studiju budžeta vietu praktiski visās nozarēs, Latvijas ekonomiskā situācija diemžēl ir tāda, ka bieži vien studentam  strādāt paralēli studijām ir izdzīvošanas jautājums. Valstī izveidojusies situācija, ka bieži vien studentu vecāki nespēj segt studenta ikdienas izdevumus, jo pašas studijas ir bezmaksas, taču dzīvošanai un skolas lietām arī vajadzīgi zināmi līdzekļi.

Strādājošam studentam protams vienkāršāk ir studēt vakara vai neklātienes grupā. Jāņem gan vērā, ka studijas tad iespējamas tikai par maksu, jo šajās grupās nav budžeta vietu, tādēļ šāda iespēja atkal ir nopietni jāizvērtē, jo studiju maksa ir diezgan augsta.

Aptuveni līdz deviņdesmito gadu vidum studiju process nebija tik intensīvs, līdz ar to mūsu “senči” bija pieraduši pie paralēlas strādāšanas studējot, vēl paspējot apmeklēt dažādus interešu pulciņus, taču šobrīd izglītības programma prasa nopietnu laika un enerģijas investīciju.

Mūsdienās studentam ilgstoši strādāt paralēli studijām nav vienkārši, tas tiešām veido nopietnu fizisku un emocionālu spēka izsīkumu, tāpēc vienkāršāk ir strādāt kādu neilgu laika posmu, lai “atpūtas” periodā atkal uzkrātu spēkus.

Izvērtējot un salīdzinot visu informāciju par studiju apvienošanu ar darbu, jāsecina, ka ejot jebkuru ceļu, tas nav viegli un prasa stipri daudz enerģijas un garīgas izturības. Pārdomā visu kārtīgi un pieņem sev labāko lēmumu, paturot prātā, ka vienmēr ir „atkāpšanās ceļš”, ja „esošais” paliek par smagu.

Veiksmi un izturību tev garajā un nopietnajā studiju procesā!

Viedoklis par ātrajiem kredītiem NR. 34

Klientu viedoklis par ātrajiem kredītiem. Ilmāra no Jēkabpils.

Ja Jūs vēlaties atrisināt savas finanšu problēmas negaidot nākamo algas dienu, Jūs varat iegūt ātro kredītu palīdzību aizņēmējiem, kuriem nav ķīla vai galvotājs. Jums nav nepieciešams vilcināties, ja Jums ir nepieciešams kredīts. Ar šo kredītu palīdzību Jūs varat viegli atbrīvoties no dažādiem finanšu sarežģījumiem. Šie kredīti ļauj Jums iegūt naudu ātri un viegli. Šī kredītu iespēja ir ļoti izdevīga, jo sniedz aizdevējiem naudu īsā laikā.

Šo kredītu izmantošana tiešām var izrādīties gudrs lēmums tikai tad, kad tiešām ir nepieciešams aizņemties naudu uz laiku līdz vienam mēnesim. Šie kredīti ir pieejami internetā, tāpēc Jums nav nepieciešams atstāt savu komforta zonu, jo Jūs varat saņemt kredītu internetā. Tādējādi, šie kredīti ir labs naudas avots, caur kuru Jūs varat izpildīt Jūsu steidzamās vajadzības laikā.

Viss kredīta iegūšanas process ir ļoti vienkāršs. Tā kā šos kredītus var iegūt internetā, Jūs varat aizpildīt pieteikuma veidlapu internetā, lai gūtu labumu no vajadzīgās naudas. Pēc tam, kad kredīta pieteikums tiek iesniegts, kreditēšanas kompānija sāk pārbaudīt Jūsu datus. Tiklīdz kredīta pieprasījums ir apstiprināts, Jūsu kredīta summa nekavējoties tiks ieskaitīta Jūsu bankas kontā. Ar kredītu palīdzību, Jūs varat saņemt līdzekļus diapazonā no 10-1500 € ar atmaksas termiņu no 1 līdz 30 dienām. Kredīta summu var izmantot vitālām vajadzībām. Tātad, ļaujiet sev tikt galā ar ārkārtas situācijām un dzīvot mierīgāku dzīvi.

Lai iegūtu naudu, izmantojot ātros kredītus, Jums ir jābūt vismaz 18 gadus vecam, Jums ir nepieciešams derīgs bankas konts un Jums ir nepieciešams stabils ienākumu avots, kā arī laba kredītvēsture. Ja Jūs varat izpildīt šos atbilstības kritērijus, Jūs varat saņemt finanšu līdzekļus un viegli atrisināt savas fiskālās nepatikšanas. Tātad, tagad Jums ir iespēja saņemt līdzekļus un ātri iegūt vajadzīgo naudu.

Kredīts pret auto ķīlu

Mogo.lv viens no populārākajiem aizdevumiem ir aizdevums pret auto ķīlu. Izmantojot šo aizdevuma veidu var aizņemties no 500 līdz 50 000 eiro. Aizdevums var sastādīt līdz pat 90% no auto tirgus vērtības. Veiksmīgi noformējot aizdevumu, nauda tiks pārskaitīta dienas laikā. Par auto īpašnieku kļūs – Mogo.lv, turētāju – aizdevuma ņēmējs. Pēc aizdevuma atmaksas, auto tiek atkal noformēts uz iepriekšējā īpašnieka vārda.

Noteikumi, lai pretendētu uz aizdevumu:

  1. Jābūt vismaz 18 gadus vecam LR iedzīvotājam.
  2. Jāuzrāda ienākumus apliecinošus dokumentus.
  3. Auto jābūt reģistrētam uz aizdevuma ņēmēja vārda.
  4. Auto nedrīkst būt ņemts līzingā.

Kredītu pret auto ķīlu gan varēs noformēt, ja jums būs citi paņemti aizdevumi, svarīgākais, lai pašam auto nebūtu neapmaksāts līzinga atlikums. Tomēr, ja neapmaksātā līzinga summa ir neliela, iespējams, ka pieteikums tomēr tiks izskatīts un rasts risinājums.

Auto, kurš būs kā garantija aizdevumam, jāatbilst šādām prasībām:

  1. Jābūt derīgai OCTA polisei.
  2. Aizdevumiem virs 5000 eiro jābūt arī KASKO apdrošināšanai.
  3. Derīga tehniskā apskate un tai obligāti jābūt derīgai vairāk kā mēnesi.

Atsevišķos gadījumos, kad tehniskā apskate nav izieta, pastāv iespējas, ka aizdevumu tomēr izskatīs, ja defekti ir nebūtiski un mēneša laikā novēršami. Novērtēšanu veic pieredzējuši Mogo.lv eksperti.

Aizdevuma noformēšana:

  1. Pieteikties aizdevumam var zvanot pa tālruni +371 66 900 900 vai kādā no Mogo.lv filiālēm.
  2. Pēc pieteikuma izvērtēšanas un pozitīvas atbildes gadījumā tiek sastādīts un parakstīts līgums.
  3. Jānokārto dokumenti CSDD, lai Mogo.lv kļūtu par auto īpašnieku.

Komisijas maksa par aizdevuma noformēšanu ir 2.5% no aizdevuma summas, bet tā nedrīkst būt mazāka par 50 eiro, kā arī apmēram 30 eiro par CSDD pakalpojumiem.

Atmaksa jāveic ar ikmēneša maksājumiem. Atdodot aizdevumu pirms laika līgumsods nav jāmaksā un procenti jāmaksā tikai par aizdevuma laiku. Saskaroties ar grūtībām, atmaksājot aizdevumu, iespējams paņemt kredīta brīvdienas uz 1 mēnesi vai rast citu risinājumu, sazinoties ar Mogo.lv ekspertiem.

Lai izbrauktu uz ārvalstīm jānoformē pilnvara jebkurā Mogo.lv filiālē.

Auto zādzības vai bojājumu gadījumā jāraksta iesniegums Mogo.lv, kuri tad sazināsies un komunicēs ar apdrošinātājiem.

Ekonomika un deflācija

Ekonomika ir viena no lietām, ko neviens nekad nevar paredzēt, tāpēc ir jābūt uzmanīgiem un jāzina mērs cik daudz tu esi gatavs riskēt, jo bieži vien straujās ekonomiskajās svārstībās būs liela iespēja strauji nopelnīt vieglu naudu.

Nedaudz par pasauli un uz to kā atspoguļojās Eiropas krīze citur. Piemēram, ja Eiropā notiek deflācija, tad zināmā mērā tā atspoguļojās uz visu pasauli, jo ekonomika ir kā atbalss. Kad tu nokliedzies “deflācija” alpu kalnu apgabalā, tu vismaz vel 6 reizes dzirdēsi atbalsi, jo tālāk, jo klusāk.

Tas nozīmē, ka vienalga, kurā pasaules malā notiek ekonomiskas svārstības, tad zināmā mērā visa pasaule to izjūt. Un, jo skaļāks “kliedziens”, jo spēcīgāk tas atbalsojās uz citām valstīm. Par nopietnu problēmu tautsaimniecībai deflācija var kļūt tad, ja izveidojas tā saucamā deflācijas spirāle, kas saglabājās arvien tālākā ekonomikas un cenu krituma posmā. Tas notiek sekojoši, cenu kritumam sākoties iedzīvotāji sāk atlikt pirkumus, gaidot tālāku cenu krišanos, kas nozīmē, ka tad iedzīvotāji par to pašu naudu varēs nopirkt vairāk preču.  Rezultātā visi iedzīvotāji taupa naudu līdz tai būs lielāka vērtība un veido šo te neatgriezenisko deflācijas spirāli.

Ņemot vērā to, ka Latvija ir salīdzinoši maza valsts, tad šāds risks pie mums ir krietni vien mazāks, nekā lielākās valstīs piemēram ASV, Vācijā vai Ķīnā.

Interesants fakts ir par ASV deflāciju, kas tika novērota 1930. gadu sākumā un turpinājās vairāk kā divu gadu garumā. Ņemot vērā to, ka deflācija bija mierīga un lēna, tomēr šis 3% kritums ik mēnesi, divu gadu garumā lika daudzām cenām nokrist vairāk kā uz pusi.