Ieskats ViaCredit.lv

Par zīmolu ViaCredit teikts: tā ir ViaSMS produktu grupa, kuras ietvaros tiek piedāvāts naudas kredīts un aizdevums līdz algai.

Naudas kredīts ļauj mums ātri saņemt aizdevumu līdz pat 1500,-EUR. Šāds kredīta veids tiek solīts kā labs risinājums brīžos, kad nepieciešams finansējums nozīmīgākiem (lielākiem) dzīves plāniem. Piedāvājums saskaņot finansiālās iespējas ar ikmēneša maksājumu apjomu, sadalot kopējo līguma summu vienādos maksājumos laika periodā no 3 līdz pat 12 mēnešiem, ir praktisks, vēlams risinājums, ja mums ir regulāri ienākumi. Galvenais, ko uzsver aizdevējs ViaCredit, ir pareizi sabalansētas ikmēneša ienākumu un izdevumu attiecības, ko kredīta devējs iesaka regulēt ar īsāku vai garāku atmaksas termiņu. Aizdevumu ir iespējams atmaksāt arī ātrāk par noteikto datumu, nemaksājot papildus komisijas maksu, kā arī iespējams atteikties no kredīta 14 dienu laikā, ja mums ir radusies šāda nepieciešamība.

Aizdevums līdz algai ir piemērots, ja nepieciešama salīdzinoši neliela naudas summa, bet alga kontā vēl nav ieskaitīta. Aizdevums līdz algai, līdzīgi kā banku piedāvātie overdrafti, ļauj mums saņemt nepieciešamo summu jau tūlīt, samaksājot par tās izmantošanu noteiktus procentus. Aizņemoties pirmo reizi, pirmais aizdevums ir pilnīgi bez maksas, tātad mums jāatdod tik, cik būsim aizņēmušies. Pirmajā reizē aizdevējs uzticēs mums līdz 200,-EUR, otrajā reizē – līdz 300,- EUR, bet turpmāk – līdz 500,- EUR. Aizdevuma atmaksas termiņš ir līdz 30 dienām. Iespējams arī veikt atmaksas pagarinājumu, un to mēs varam noformēt termiņos 7, 14 vai 30 dienas.

Kā jau visi kredītu devēji, ViaSMS (ViaCredit īpašnieks) patur tiesības kredītu piešķirt, individuāli, izvērtējot klienta kredītspēju. Klientam var tikt piedāvāta mazāka aizdevuma summa nekā klients ir vēlējies saņemt, vai arī aizdevums var tikt pilnībā atteikts. VIA SMS ir tiesības neizpaust samazinājuma vai atteikuma iemeslu.

Kontaktu sadaļa mājas lapā priecē ar glītas meitenes foto. Kaut gan uz minētajiem tālruņiem neesmu zvanījusi, ne arī kontaktējusies ar skype palīdzību, manī, sievietē, šāds pirmā sveiciena veids un kompānijas seja izraisa iespaidu par pakalpojumu piedāvājuma vienkāršu, nesamākslotu, stilu, kam raksturīgs uzticamības efekts.

VIA Credit sauklis „Aizdevums lielākiem dzīves plāniem!” atbilst piedāvātajiem kredītu apjomiem: 1500, – EUR maksimuma robeža liecina par salīdzinoši nopietna aizņēmuma piedāvājumu. Daudzas firmas, pie kurām varam slēgt īstermiņa kredītu līgumus, patēriņa kredīta griestus ir noteikušas zemākus (pārsvarā 400,- līdz 700,- EUR robežās).

Mājas lapā minēts, ka gaidāms, ka VIA Credit aizdevumi būs noderīgi, kā arī tiks papildināti ar jauniem piedāvājumu veidiem – līdz ar naudas kredītu tiks piedāvāti vēl citi produkti. Tāpēc arī jaunajai produktu grupai ir izveidota atsevišķa interneta mājas lapa, par kuru jau stāstīju.

ViaCredit mudina izmantot iespēju saņemt aizdevumu un neatlikt plānus uz nākamo dienu. Izsniegt naudu tad, kad tas ir nepieciešams, ir kompānijas uzdevums, ko tā sev piešķir aktīvajā un piesātinātajā Latvijas kredītu tirgus vidē.

Minēsim vienu aizņēmuma paraugu: noformējot 600,- EUR lielu kredītu uz 6 mēnešiem, mums būs jāpārmaksā 27,83 % no sākotnējās kredīta summas, tas ir, jāatdod 766,96 EUR.

Ja nav iespējams veikt kārtējo maksājumu līgumā noteiktajā termiņā, mums ir iespēja atlikt atmaksu uz mēnesi, samaksājot par to komisijas maksu. Komisijas maksas apjomu var redzēt klienta profilā.

Līguma paraugs pieejams ViaCredit mājas lapā, kas lasāma gan latviešu, gan krievu valodā.

Manis sniegtā informācija nav pārāk plaša, tāpēc (un ne tikai tāpēc vien) – vienmēr uzzini un salīdzini pats!

Credit24 – kas tas tāds?

Credit24 ir ātro jeb īstermiņa kredītu aizdevējs. Credit24 piedāvā saņemt ātru un klientam pielāgotu aizdevumu, procentu likmi nosakot individuāli katram aizņēmējam. Kredīta izsniegšanai netiek pievienota komisija, kā arī noformēšana ir veicama bez maksas. Jāatmaksā ir tikai pamatsumma un attiecīgi noteiktā procentu likme. Katrs klients var izvēlēties sev vēlamāko un ērtāko atmaksas termiņu – sākot no 1 mēneša līdz pat 36 mēnešiem, un ikmēneša maksājumi ir vienādi visu laiku. Papildus uzņēmums dod iespēju saņemt bezmaksas atgādinājumu par maksājuma datumu, maksājuma brīvdienu – par 20 EUR, bet maksājuma datumu maiņu – par 5 EUR.

Lai pieteiktu naudas aizņēmumu, klientam jābūt Latvijas Republikā pastāvīgi dzīvojošam, obligāti nepieciešami regulāri ikmēneša ienākumi, konts jebkurā bankā Latvijā, mobilais tālrunis un e-pasta adrese. Tāpat drīkst būt aktīvs tikai viens aizdevuma līgums, taču, sedzot esošo aizdevumu, iespējams pieteikties jaunam.

Kredītu veidi

Man ļoti patīk citēt Svetlanas Saksonovas darbus, kas izstrādāti ar Latvijas Universitātes realizētā projekta „Profesionālajā izglītībā iesaistīto vispārizglītojošo mācību priekšmetu pedagogu kompetences paaugstināšana” atbalstu.

Piemēram, darbā “Nauda, kredīts, inflācija, monetārā politika” ir uzskaitīti kredīta veidi. S. Saksonova tos grupē pēc dažādiem kritērijiem –„pēc nodrošinājuma veida, pēc termiņa un procentu noteikumiem, pēc aizņēmējiem un aizņēmuma mērķiem u.c”. Viņa definē, kas ir kredītlīnija, overdrafts, hipotekārais kredīts, patēriņa kredīts un līzings. Šo terminu ietvaros arī turpmākais raksts par virsraksta tēmu.

Kredītlīnija un overdrafts

Starp abiem jēdzieniem S. Saksonova liek vienlīdzības zīmi: „kredītlīnija jeb overdrafts privātpersonām ir īstermiņa aizdevums, kas paredzēts situācijai, kad nepieciešama papildus naudas summa ikdienas pirkumiem”. Līdzīga kredītlīnijas ideja atrodama arī īstermiņa kreditētāju piedāvājumos (piemēram, Credit24.lv skaidro, ka aizdevums no kredītlīnijas atšķiras ar to, ka, ja Tu uzskati, ka vēlēsies papildināt aizdevuma summu, Tev jāizvēlas pakalpojums kredītlīnija). Bankā tā ir iespēja aizņemties naudu un tērēt vairāk, nekā ir Tavā (algas vai norēķinu) kontā, jo kredītlīnija tiek piesaistīta Tavam kontam. Par nodrošinājumu kalpo Tava darba alga vai citi regulārie ienākumi.

S.Saksonovas e-grāmatā minētā informācija apliecina, ka, lai saņemtu kredītlīniju, nepieciešami regulāri algas ieskaitījumi bankas kontā, personu apliecinošs dokuments, aizņēmēja ienākumus apliecinošs dokuments (atbilstošs finanšu iestādes prasībām).

Hipotekārais kredīts

Hipotekārais kredīts ir „naudas aizdevums, kam par ķīlu kalpo nekustamais īpašums”. Parasti tas ir ilgtermiņa kredīts – līdz pat 40 gadiem. Mērķi šāda kredīta ņemšanai – mājokļa iegāde vai remonts, mājokļa celtniecība, citu ar lielām naudas summām saistītu nekustamo īpašumu pirkumu (piemēram, biroja ēka) apmaksa.

Naudas aizdevums pret ķīlu nozīmē to, ka kredīta neatmaksāšanas gadījumā naudas aizdevējam ir tiesības saņemt šo ķīlu savā īpašumā. Tāpat kā kredītlīnijas jeb overdrafta gadījumā nepieciešams aizņēmēja ienākumus apliecinošs dokuments, tā arī hipotekārā kredīta ņēmējam ir tādas pašas prasības, turklāt nepieciešams arī galvotājs un viņa ienākumus apliecinošs dokuments (atbilstošs finanšu iestādes prasībām).

Patēriņa kredīts

Patēriņa kredīts ir finanšu iestādes aizdevums patērētājam. Saskaņā ar S. Saksonovas kredītu veidu aprakstiem, no citiem kredītiem tas atšķiras ar to, ka domāts tikai fizisku personu personīgai lietošanai, nevis saimnieciskai darbībai; tam lielākoties nav nepieciešams nodrošinājums jeb ķīla. Ir dažādi patēriņa kredīta atmaksas periodi. Saksonova min patēriņa kredīta piemērus 8 līdz 10 algu apmērā, taču bankas izsniedz patēriņa kredīta vārdā nosaukto pakalpojumu līdz 12 000,- EUR (Swedbank) vai pat 15 000,- EUR (SEB banka).

Līzings

Pēdējais kredīta veids S. Saksonovas uzskaitījumā ir līzings – „finanšu pakalpojums, kas pēc būtības ir līzinga objekta noma”. Pieminēšu finanšu, operatīvā un pilna servisa līzingu veidus, ar kuru palīdzību iespējams iegādāties automašīnas, nekustamo īpašumu, komerciālo transportu, ražošanas iekārtas, elektropreces, sadzīves tehniku, patēriņa preces.

Kā sasniegt finansiālo brīvību

Mūsdienās termini „finanšu brīvība”, „finansiālā neatkarība” ir ļoti populāri. Ja kāds vēlas pateikt, cik ļoti ilgojas iegūt lielāku algu, vairāk līdzekļu un plašākas iespējas rīkoties ar naudu, viņš parasti saka: es alkstu lielāku finansiālo brīvību. Un tā ir viena no daudzajām patiesībām par naudu: ja Tev tā ir, Tu vari izvēlēties starp vairākiem mūsu pasaules piedāvātajiem kārdinājumiem, bet citam tas nozīmē tieši prāta brīvību – ir labi zināt, ka es to varu [atļauties], bet mani tas netraucē, esmu brīvs arī negribēt. Atšķirībā no tā, kurš negrib, jo nevar.

Tātad, kas ir finanšu brīvība dažu domātāju uzskatos? Pastāv viedoklis, ka tā ir laika un naudas ideālais apvienojums. Laiks, kas sniedz Tev brīvas rokas nodarboties ar to, ko Tu vēlies, un nauda, kas dod iespēju finansēt savas vēlmes. Brīva laika un naudas savienība rada investoru, bet vispirms Tev ir jākļūst gan par labu darbinieku, gan pašnodarbināto un uzņēmuma vadītāju. Citiem vārdiem runājot, Tev jāiemācās pelnīt nauda, pirms nauda sāks pelnīt pati. Lai tas notiktu, ir jāmeklē aizvien labāki veidi, kā izpildīt savu plānu. Un plānam ir jābūt, tāpat, kā stratēģijām un metodēm, kas to palīdzēs īstenot.

Izmanto laiku, lai mācītos. Ir pieejama laba literatūra gan latviešu, gan angļu valodās. To var iegūt internetā, grāmatu plauktos, bibliotēkās, lasītavās un preses kioskos. No latviskajiem izdevumiem pieminams žurnāli „Kapitāls”, „Forbes” latviešu izdevums, „Ir nauda”, angļu valodā – „The Economist”, „Forbes”, „Bloomberg Businessweek”.