Vai nekustamo īpašumu izīrēšana ir labs bizness?

naudaaizdevumiemJebkurš bizness ir riskants. Tajā ir zināmi riski kurus jūs saprotat un uzņematies. Nekustamā īpašuma izīrēšana var būt tik pat riskantā kā jebkurš cits bizness. Bet no otras puses, ja jums pieder nekustamais īpašums, tad izīrējot to varat gūt lieliskus ienākumus un riski var tikt samazināti. Izīrējot savu īpašumu jūsu rokās ir kontrole kam to izīrējat, varat pārliecināties, ka bojājumu, nemaksāšanas riski ir gana mazi, lai attaisnotu šo biznesu.

Kā bizness šis ir ļoti labs darbības veids. Jūs neizmantojat kādus papildus līdzekļus, iekārtas un citas lietas, kas var būt nepieciešamas citiem biznesiem. Šeit jūs izmantojat savu īpašumu bez papildus ieguldījumiem. Protams, var būt nepieciešams ieguldīt līdzekļus, lai sagatavotu šo īpašumu izīrēšanai, bet, ja to izmantotu paši arī tad nāktos to darīt. Līdz ar to jūs ieguldāt līdzekļus kurus būtu ieguldījuši arī bez izīrēšanas un pēc tam saņemat samaksu no īrniekiem.

Ja jums pieder vairāki īpašumi, tad šis bizness var iegūt vēl lielāku pozitīvo efektu. Ar viena dzīvokļa izīrēšanu var nepietikt, lai sniegtu vēlamo rezultātu, bet izīrējot trīs vai četrus, jūsu ienākumi var augt vairākkārtīgi. Šī biznesa pozitīvā ietekme uz jūsu naudas maku ir atkarīga no daudziem faktoriem. Gan no vidējām cenām nekustamo īpašumu tirgū un pieprasījuma, gan arī no piedāvātā īpašuma atrašanās vietas un kvalitātes.

Ja jūsu īpašums ir labā vietā un tā stāvoklis ir augstā līmenī, tad samaksa par tā izmantošanu var būt pat ļoti augsta. Bet kopumā darbības ar nekustamajiem īpašumiem ir gana stabilas, lai to varētu uzskatīt par labu ieguldījumu un labu biznesu. Tirgū svārstības var notikt ļoti bieži, bet tās ir svārstības. Cenas kāpj un cenas krīt, bet ja līgums ar īrnieku ir noslēgts, tad šādu samaksu jūs arī saņemsiet līdz līguma beigām.

Kopumā bizness var būt labs, bet jāņem vērā produkta kvalitāte. Ja produkts ir labs tad to ir vieglāk izmantot vai pārdot.

Diversifikācijas sadale

Diversifikāciju var sadalīt vairākās daļās. Pastāv horizontālā diversifikācija, kurai raksturīgs jauns produkts un tas ir saistītā tirgū. Pretēji horizontālajai, pastāv vertikālā diversifikācija, kas ir tad, ja kāds cits uzņēmējs vai uzņēmums ienāk jau esošā piegādātāju vai klientu biznesa jomā. Pastāv koncentriska diversifikācija, kas nozīmē to, ka ir ienācis jauns produkts tirgū un tas ir vistiešākajā veidā saistīts ar jau esošu produktu. Kā piemēram rokas krēms, kas jau ir esošs produkts tirgū, taču tam ar laiku pievienojās sejas krēms, kas ir cieši saistīts ar jau esošu produktu tirgū. Un pēdēja grupa ir konglomerāta diversifikācija, kas nozīmē to, ka pilnīgi jauns produkts mēģina ienākt pilnīgi jaunā tirgū. Tikai no paša uzņēmuma riska pakāpes ir atkarīga izaugsmes stratēģijas izvēle, tā patreizējā produktu un tirgu portfeļa un uzņēmuma patikas pret produktiem vai tirgiem.

Diversifikācija ļauj vadībai sistemātiski sagatavoties un būt gatavībā nākotnes pārmaiņām, izpildot intervālu starp esošo un vēlamo uzņēmumu pozīciju. Šai stratēģijai protams ir savi pusi un mīnusi. Pozitīvi ir tas, ka diversifikācija sniedz precīzi formulētu shēmu, kā darboties mainīgajās nozarēs, kur ar pareizu menedžmenta stilu un organizāciju nepietiek. Laika gaitā konkurencei mainoties, ir jāmainās arī stratēģijai un protams progresu var vērtēt ar apgrozījuma palielināšanos vai samazināšanos.

Izvēloties diversifikācijas stratēģiju, bieži vien ir jāņem vērā to, ka klientiem bieži vien ir daudz nesaistītu vajadzību, kas nozīmē to, ka klients bez nekādas saistības pērkot vienu produktu, ļoti iespējams nopirks pavisam citu, tikai dēļ uzņēmuma pareizas stratēģijas un produktu izvēles.

No negatīvās puses skatoties, ne vienmēr ir zināms tas, ka stratēģija izdosies un ienākumi palielināsies, taču vairāk vai mazāk pārejot uz diversifikācijas stratēģiju biznesā ir iespējams gūt panākumus. Tāpēc arī mūsdienu bagātākie biznesmeņi bieži vien izmanto diversifikāciju savā, ka vienu no stratēģijām, lai gūtu panākumus biznesā.