Aizņemties no bankas vai drauga?

Draugs vai banka? Šis jautājums var būt ļoti aktuāls, ja esat situācijā kad ir nepieciešama finansiāla palīdzība un ir iespēja saņemt aizdevumu bankā, un jūsu draugi ir gana turīgi, lai spētu jums palīdzēt. Bet kā rīkoties labāk?

Šis jautājums ir atkarīgs no jūsu situācijas, no nepieciešamības un vajadzības. Bieži, nav iespējams saņemt aizdevumu bankā un mēs vēršamies pie draugiem. Secība ir šāda, jo no draugiem aizņemties nav tik viegli. Ne vienmēr esam gatavi un spējīgi informēt savus draugus par mūsu finansiālajām spējām. Pateikt draugam, ka nevaru samaksāt kādus rēķinu vai izdarīt ko tādu, kas prasa lielākus izdevumus nav viegli.

Atšķirība starp draugu un banku ir tāda, ka draugs varētu neskatīties uz to kāda ir jūsu kredītu vēsture. Viņš varētu jums aizdot naudu tikai tāpēc ka ir jūsu draugs un jums uzticas, bet riski no tā nemainās. Ja jūs lūdzat aizdevumu draugam jūs liekat ķīlā savu draudzību. Bankā jūs varat apķīlāt auto, nekustamo īpašumu vai ko citu, bet ne draudzību. Attiecības ar cilvēkiem var būt daudz vairāk vērtas kā automašīna.

Pozitīvais aizņemoties no drauga varētu būt iespēja nemaksāt procentus. Draugs jums var aizdot šo naudas summu un neprasīt par to papildus samaksu. Varat sarunāt un atdot to ko aizņēmāties. Bankā šādas iespējas jums nebūs. Ar draugu jūs varat vienkārši runāt, pastāstīt savu situāciju un draugs jūs sapratīs, bet bankā nav nepieciešamības un iespējas iepazīties ar visām jūsu iespējām un vajadzībām. Draugs sapratīs apstākļu sakritības radīto vajadzību, bet bankai ir svarīga jūsu maksātspēja.

Ar banku jūs varat runāt lietišķi, par savu vajadzību un iespējām atdot aizdevumu. Ar draugu jūs varat runāt daudz plašāk un brīvāk. Tomēr riski ir lielāki ar draugu kā ar banku. Pirms lūgt aizdevumu draugam ir jāapsver iespējamās sekas un to ietekme uz jūsu tālāko dzīvi. Parādu piedziņas process var atstāt ļoti smagas sekas uz cilvēka dzīvi, bet zaudēts draugs var radīt paliekošas rētas un lielu iztrūkumu ne tikai finansiālā ziņā.

  1. Banka Citadele zvana piedavajot savus kreditus,bet reali kad aiziet naudu nedod. Varbut tad lai netrauce?! Tapat savac bankas vestules (kas nak no bankas) izmetusi esot.

    Neprofesionali stradnieki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *