Aizņemties vai slīgt nabadzībā?

Nabadzība ir tad, kad tu neproti saskatīt kripatiņu tur, kur izskatās – nekā nav. Vai nabadzība ir tad, ja tu nolem iztikt saviem līdzekļiem, lai ko tas prasa, vai tad, kad neproti palūgt palīdzību? Aizņemšanās un nabadzība var atrasties vienā robežas pusē, tāpēc es tev iesaku meklēt visas iespējas, kā ieraudzīt bagātību esošajā situācijā.

Tagad tu esi uz sēkļa ar salauztiem airiem, tev nav naudas, par ko tos nopirkt. Bet – vai uz neapdzīvotas salas vai okeāna vidū naudai ir nozīme? Sāc peldēt paša spēkiem, ja proti, un tu redzēsi, ka drīz būs zeme, sala, laiva, varbūt pat kuģis. Tiec uz cieta pamata, padomā, kādas kļūdas tu pieļāvi, lai nonāktu bijušajā situācijā, un turpini izmantot to, kas tev ir.

Kāda ir tava problēma? Tu nevari nopirkt ledusskapi, kad vecais ir beigts? Tu sēdi bez desas un, ak vai, pastētes, jo tie siltumā bojājas? Taču veselīgam dzīvesveidam pietiek ar maizi un sviestu. Ēd, domā, strādā, pārfrazējot populārās grāmatas nosaukumu „Ēd, lūdzies, mīli”. Tu vēlies ledusskapī glabāt smalkas lietas, lai uzņemtu vēl smalkākus viesus… Jā, tev ir vajadzīgs izsapņots dzīves stils. Bet – vai tad dzīve irtas, kas notiks brīdī, kad mājās ienāks jauna manta? Dzīve notiek šobrīd. Tagad. Paskaties, sajūti apkārt – tev ir gaiss, ko elpot, debesis, ko vērot. Domas, ko domāt. Domā augstu. Domā, ka tev piederēs ledusskapis; apsēdies un domā, bet pamato savu vēlmi ar darbiem. Vai tu vari pierādīt sev, ka aizņemšanās palīdzēs tavam plānam? Nekavējies tad, aizņemies. Bet nesaki, ka slīgsti nabadzībā, tādēļ aizņemies.

Tu esi māte, kam jāpabaro bērni. Tev nav vakariņām. Tev ir jālūdz maize kaimiņam. Lūk, tev tagad ir maize. Lūdzu, padomā, kā tu nonāci tik tālu – un pārvērt nepareizās darbības pareizajās. Tajās, kas audzē maizi. Pēc tam izvēlies citas– tās, kas ļauj sākt baudīt vairāk. Audzē savu dārzu pamazām, tev veiksies, tici.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *