Kā sasniegt finansiālo brīvību

Mūsdienās termini „finanšu brīvība”, „finansiālā neatkarība” ir ļoti populāri. Ja kāds vēlas pateikt, cik ļoti ilgojas iegūt lielāku algu, vairāk līdzekļu un plašākas iespējas rīkoties ar naudu, viņš parasti saka: es alkstu lielāku finansiālo brīvību. Un tā ir viena no daudzajām patiesībām par naudu: ja Tev tā ir, Tu vari izvēlēties starp vairākiem mūsu pasaules piedāvātajiem kārdinājumiem, bet citam tas nozīmē tieši prāta brīvību – ir labi zināt, ka es to varu [atļauties], bet mani tas netraucē, esmu brīvs arī negribēt. Atšķirībā no tā, kurš negrib, jo nevar.

Tātad, kas ir finanšu brīvība dažu domātāju uzskatos? Pastāv viedoklis, ka tā ir laika un naudas ideālais apvienojums. Laiks, kas sniedz Tev brīvas rokas nodarboties ar to, ko Tu vēlies, un nauda, kas dod iespēju finansēt savas vēlmes. Brīva laika un naudas savienība rada investoru, bet vispirms Tev ir jākļūst gan par labu darbinieku, gan pašnodarbināto un uzņēmuma vadītāju. Citiem vārdiem runājot, Tev jāiemācās pelnīt nauda, pirms nauda sāks pelnīt pati. Lai tas notiktu, ir jāmeklē aizvien labāki veidi, kā izpildīt savu plānu. Un plānam ir jābūt, tāpat, kā stratēģijām un metodēm, kas to palīdzēs īstenot.

Izmanto laiku, lai mācītos. Ir pieejama laba literatūra gan latviešu, gan angļu valodās. To var iegūt internetā, grāmatu plauktos, bibliotēkās, lasītavās un preses kioskos. No latviskajiem izdevumiem pieminams žurnāli „Kapitāls”, „Forbes” latviešu izdevums, „Ir nauda”, angļu valodā – „The Economist”, „Forbes”, „Bloomberg Businessweek”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *