Kad ņemt aizņēmumu internetā

5 eiroPirms lasi tālāk, es lūdzu Tevi ņemt vērā, ka nevaru galvot par ātro kredītu noformēšanas un atmaksas sistēmu. Tavā vietā es pat neklausītos manos spriedumos par šo tēmu, jo nekad neesmu tos ņēmusi īstermiņa kredītu. Grāmatu ievados šādos gadījumos pat raksta „visas personas un notikumi ir 100% fantāzijas auglis”.

Vai izlēmi turpināt? Brīdinu, ka Tev pašam ir jābūt ļoti uzmanīgam finanšu jautājumos: jāpārliecinās, jāizpēta, jāsalīdzina un jāuzzina.

Ja Tu esi sociāli apdrošināts darba ņēmējs vai ja esi apdrošinājis savu veselību privāti, ja Tavā rīcībā ir regulāri ienākumi, Tev ir finanšu „spilvens” vismaz diviem mēnešiem, Tu esi sagatavojies nebaltām dienām ar iekrājumiem depozītā, Tev ir noguldījumi pensijai vai Tu esi valsts pensiju shēmas dalībnieks, tad esi to vidū, kuri apmierinoši sagatavojušies neparedzētām finanšu situācijām. Protams, agrā jaunībā Tu varbūt vēl nedomāsi par pensiju. Un tomēr – papildus tam, ka persona, kas maksā valstij nodokļus, jau ar daļu savu ienākumu automātiski piedalās valsts veidotajā pensiju sistēmā, sociāli apdrošināta darbinieka rīcībā ir turklāt slimības lapas apmaksas, ikgadējo atvaļinājumu priekšrocības, tiesības uz augstāku apmaksu par brīvdienu un svētku dienu darbu un vēl virkne citu labumu. Neraugoties uz oficiāli slēgtu darba attiecību plusiem, Tu paralēli drīksti parūpēties par savu nākotni pats, veidojot pārējos augšminētos uzkrājumus.

Taču, ja šobrīd Tavs dzīves un darba stils (apzināti vai neapzināti pieņemts) pagaidām nepieļauj iepriekš minētā parauga pieņemšanu un realizēšanu īstenībā, vari nonākt situācijā, kad rodas nepieciešamība segt neparedzētus izdevumus, aizņemoties.

Kad ņemt ātro kredītu

Ir vairāki gadījumi, kad Tev varētu būt nepieciešams ātrais jeb īstermiņa kredīts:

  • Tu (jebkādu – brīvs fantāzijas lidojums – iemeslu dēļ) zaudē darbavietu un Tev jāizdzīvo (komunālie maksājumi, pārtika, izdevumu, meklējot jaunu peļņas avotu), līdz atkal tiec pieņemts darbā;
  • Tu saslimsti un vēlies izdzīvot (zāles, ārsts, slimnīca utt.);
  • Tu maini darbavietas un atrodies starpposmā (komunālie maksājumi, pārtika, izdevumi, lai izdzīvotu, līdz jauns ienākumu avots sācis darboties utt.);
  • Tu vēlies doties ceļojumā, kam šajā brīdī nepieciešams vairāk naudas, kā Tu vari nopelnīt un sakrāt, toties nākotnes ienākumi to sola;
  • Tev akūti nepieciešams jauns darba instruments vai esošā remonts, bet nav laika sakrāt, respektīvi, vecais salūzis, un tas vai nu jāremontē vai jāpērk jauns;
  • -Tev ir radušies neparedzēti izdevumi auto remontam.

Ko Tu vari darīt, izturoties pret sevi ar cieņu, ir – sastādīt plānu ātrai rīcībai. Plāns varētu nozīmēt problēmas uzstādījumu (kas noticis), veidu, kādā tā jārisina (kas jādara, lai problēmu novērstu), izmaksas plāna realizācijai (cik daudz izdevumu gaidāms), termiņš, kādā plānotais jāpaveic.

Pieņemsim, mēs esam izvēlējušies ceļojumu, taču tam varam sakrāt vienīgi lēnām, balstoties uz nākotnes ieņēmumiem. Protams, prātīgi būtu pacietīgi krāt pusgadu, lai tiktu pie ceļojuma saviem līdzekļiem, taču mēs gribam būt aktīvi, moderni, rīkoties un dzīvot šeit un tagad. Tādā gadījumā ātrais kredīts, visticamāk, mums būs pa spēkam (nebūsim taču nolēmuši pārstāt strādāt, lai cik arī jaukas pārmaiņas gaidāmais ceļojums nenestu – un tā notiek vienīgi grāmatās un ar filmu varoņiem). Izmaksu un termiņa noteikšana ir viegls uzdevums – mums tikai jāsaprot, cik mēs pelnām, jāaprēķina vidējie mēneša neatliekamie izdevumi, lai beidzot saprastu, kādu ceļojumu varam atļauties, un jāizdomā, kā šo aizdevumu atmaksāt (cik mēnešos varēsim kredītu segt). Nu varam formēt aizdevumu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *