Kāpēc rodas grūtības ar finansēm

5 eiroŠajā ekonomiskajā situācijā cilvēkiem rodas grūtības ar finansēm. Šajā ekonomikā tas nav pārsteigums ikvienam, ka arvien vairāk cilvēku saskaras ar grūtībām noturēt savu galvu virs ūdens. Visi ņem ātros kredītus, bet tā nav laba ideja, ja pie pirmās naudas neesamības tiek grābti kredīti. Jāmeklē ir cēlonis, nevis jācīnās ar sekām. Ātrie kredīti nav slikta lieta, bet tos nepieciešams izmantot atbildīgi! Tikai dažiem no mums pietiekami daudz naudas, lai labi dzīvotu, un šķiet, ka mēs maksājam arvien vairāk par visu, ko mēs iegādājamies. Ja Jūs meklējat veidus, kā atmaksāt parādus un labāk kontrolēt savas finanses, šeit ir daži budžeta padomi, kā to izdarīt.

Ja Jūs meklējat budžeta padomus internetā, pirmā lieta, ko Jūs redzēsiet, būs, ka Jums ir nepieciešams rakstisks budžets, vai tas ir uz papīra vai uz datora, ko Jūs varat apskatīt katru dienu. Ja Jums nav šīs informācijas, būs mazāka iespēja, ka Jūs pieturēsieties pie sava budžeta. Zināt to, ko Jūs varat tērēt, kad un kādiem tēriņiem, ir ļoti svarīgi, lai Jūs varētu sabalansēt ikmēneša budžetu.

1) Veiciet rūpīgu Jūsu izdevumu inventarizāciju. Pirmā lieta, kas Jums jādara, ir jānosaka, kur Jūsu nauda aizplūst un Jums ir rūpīgi jāseko līdzi saviem tēriņiem. Izveidojiet sistēmu, lai reģistrētu visus izdevumus, ko Jūs veicat mēneša laikā, nav svarīgi, cik mazus, izmantojot pildspalvu un papīru vai izklājlapu datorā.

Pildspalva un papīrs varētu būt labāka izvēle, jo Jūs varat tos paņemt līdzi visur. Saskaitiet iztērēto summu dienas beigās, un dariet to vismaz 6 mēnešus.

2) Sadaliet savus tēriņus kategorijās. Jūs varat izveidot kategorijas mājokļa izdevumiem, izklaidei utml.

3) Saskaitiet, cik daudz Jūs parasti tērējat katrā kategorijā. Pēc sešiem mēnešiem, Jūs zināsiet visu par saviem tēriņu paradumiem un neplānotiem tēriņiem, piemēram, draugu kāzu dāvanām vai jaundzimušajiem.

4) Piešķiriet procentuālo daļu katrai kategorijai. Jūs iegūsiet procentus, dalot savus kopējos izdevumus noteiktā kategorijā ar Jūsu kopējiem ienākumiem.

5) Izveidojiet budžeta plānu. Balstoties uz procentuālo daļu katrai kategorijai, plānojiet budžetu, kad Jūs saņemat algu vai citus ienākumus.

6) Dzīvojiet savu līdzekļu ietvaros. Jūs mērķis ir samazināt tik daudz lieku izdevumu, cik iespējams. Ja Jūs mēdzāt doties uz kino katru nedēļu, Jūs, iespējams, varat iet tikai reizi mēnesī. Šīs mazās pūles, kas šķiet niecīgas sākumā, sniegs labumu Jūsu finanšu labklājībai ilgtermiņā.

Esiet atbildīgs pret savu budžetu. Esiet atbildīgs pret saviem kredītiem un visiem parādiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *