Kas palīdz prātam kļūt asākam

Mūsu prāts ir mūsu galvenais instruments ar kuru mēs varam sasniegt kāroto, tāpēc šis instruments ir pastāvīgi jāattīsta. Prāts ir spējīgs uz neticamām lietām, bet mums ir jācenšas ar to strādāt, mums ir jāmācās un jāattīstās. Pretējā gadījumā, prāts tā arī paliek kāds bijis un arī mēs paši paliekam tajā punktā mūsu dzīvē kur esam.

Prātu vingrināt un asināt var katrs, atliek tikai sākt un to darīt. Lielisks veids kā asināt prātu ir krustvārdu mīklu risināšana. Ļoti daudziem, šo mīklu risināšana ir kļuvusi teju par atkarību un tas nav nemaz slikti. Šo varētu nosaukt par vienu no atkarībām kas ir ne tikai nekaitīga, bet pat pozitīva. Krustvārdu mīklas trenē atmiņu, jūs apgūstat jaunas zināšanas, jūs kļūstat erudītāki un jūsu prāts kļūst tikai asāks.

Svarīgs aspekts prāta asināšanā ir pastāvīga mācīšanās. Nedomāju to tā, ka jums ir jāiet skolās vai kursos, tas ir tikai viens veids kā mācīties. Arī skatoties dažādas TV pārraides, lasot grāmatas, apgūstot jaunas lietas, gūstot jaunas pieredzes mēs mācāmies un tas ir ļoti pozitīvi mūsu prātam. Nekad nedrīkst pārstāt mācīties, jo visu iemācīties nav iespējams, bet mums ir jācenšas.

Miegs ir ļoti svarīga dzīves sastāvdaļa un tas ietekmē arī mūsu prāta spējas. Neizgulējies, noguris cilvēks nespēj domāt un rīkoties tik produktīvi kā vēlētos. Mūsu prātam ir jāatpūšas un jāpārstrādā uzņemtā informācija, tas viss notiek miega laikā. Lai cik dīvaini tas neskanētu – lai mēs būtu gudrāki un erudītāki, mums ir jāpaguļ. Ne jau par daudz, bet pietiekoši, lai spētu sākt jaunu dienu un uzņemt jaunu informāciju.

Kā jau minēts, krustvārdu mīklas ir ļoti labs veids prāta asināšanai, bet arī cits mīklas un asprātības uzdevumi ir ļoti nozīmīgi. Cenšoties risināt mīklas vai kādu āķīgu uzdevumu mēs izmantojam visu ko mēs zinām, visu savu pieredzi cenšoties saprast kā nonākt pie risinājuma. Šādi mēs spējam savu prātu uztrenēt un izmantot šo spēju jau reālajā dzīvē, darbā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *