Personīgā budžeta izveidošana

NaudaIzstrādājot savu budžetu, Jums vajadzētu izveidot divas ailes uz papīra. Vienā ailē Jums vajadzētu uzskaitīt visus savus ikmēneša izdevumus, bet otrajā uzskaitīt visus savus ikmēneša ienākumus. Tālāk, atrodiet veidus, kā samazināt savus ikmēneša izdevumus, kamēr Jūs palielināt savus ikmēneša ienākumus.

Ne vienmēr ir viegli samazināt savus ikmēneša izdevumus, bet tas varētu būt vieglāk nekā palielināt ikmēneša ienākumus. Patiesībā, ikmēneša izdevumu samazināšanai bieži vien ir tūlītēja ietekme uz Jūsu budžetu, kamēr ikmēneša ienākumu palielināšanai tā nav tik tūlītēja.

Papildus nemainīgajiem izdevumiem, ir vairāki izdevumu veidi, kas mainās katru mēnesi, bet mēs apmēram zinām, cik daudz mēs tērējam katru mēnesi. Labs piemērs ir mūsu pārtikas preču rēķins. Lielākajai daļai no mums ir diezgan skaidrs priekšstats par to, cik daudz mēs tērējam katru nedēļu lielveikalā. Tātad, mēs varam ievadīt aptuvenu summu mūsu budžetā un tā nebūs pārāk tālu no patiesības. Protams, summas var pieaugt vai samazināties katru mēnesi, bet mēs parasti zinām aptuveno summu. Citi piemēri šajā kategorijā ir telefona rēķini, komunālo pakalpojumu rēķini un degviela.

Īstais budžeta neveiksmes vaininieks tomēr ir mainīgie vai neregulārie rēķini. Cik daudz jūs tērēsiet automašīnas remontam nākamo 12 mēnešu laikā? Kā ar medicīnas rēķiniem? Mājas uzturēšanas izmaksām? Šādus rēķinus mēs nevaram izplānot iepriekš.

Tātad kāds ir risinājums? Nav vienas atbildes uz šo jautājumu. Bet mēs varam apmēram noteikt šīs izmaksas, skatoties uz senākiem maksājumiem. Sāciet, apkopojot 12 mēnešu maksājumus. Pierakstiet, cik daudz Jūs iztērējāt katru reizi, kad Jūs maksājāt par kaut ko, kas nebija fiksēts rēķins. Sadaliet šos izdevumu kategorijās, piemēram, auto, mājas uzturēšana, apģērbs u.c. Nesadaliet tos pārāk sīki. Tad uzskaitiet katru no šiem izdevumiem saskaņā ar Jūsu attiecīgām kategorijām 12 mēnešu periodā.

Tad Jūs zināsiet, cik apmēram tas Jums izmaksā mēnesī. Piemēram, ja Jūs saskaitāt visus automobiļu remonta un uzturēšanas izmaksas par gadu, un šī summa ir 600 €, tad izdaliet to ar 12, lai iegūtu rezultātu 50 € vidēji mēnesī. Tik daudz Jums ir nepieciešams iekļaut Jūsu ikmēneša budžetā, lai izveidotu pietiekami daudz rezervju, lai segtu auto remonta izmaksas, ja tas ir nepieciešams. Atkal, šī metode nav ideāla, jo var rasties izdevumi, kas pārsniedz aprēķinātos, bet vismaz tam ir atlikts kaut nedaudz līdzekļu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *