Romantiska kā Parīze, skaista kā Florence

Venēcija

Pasaulē nav tādas vietas kā Venēcija. Un, ja ceļojat pa Itāliju vai Eiropu, to nevar neiekļaut starp apskates pieturvietām. Venēcija ir patiesi unikāla. Un tieši tādēļ katru gadu tūkstošiem apmeklētāju piepilda tās tiltus un bauda patīkamas stundas starp lagūnu un tās salām. Atklāsim to kopā.

Venēcija un tās kanāli

Venēcija ir pilsēta Itālijā, kas uzbūvēta uz Adrijas jūras krastiem, ar izsmalcinātu arhitektūru, mākslas pilnajām pilīm, jūtamu vairāk nekā 1000 gadu senu vēsturi un, protams, gleznaino kanālu tīklu.

Venēcija
Kanāli ir Venēcijas dvēsele. Pievienojieties maģiskam braucienam pa pilsētu pa ūdeni.

Pilsētu veido šaura salu grupa ap Lielo kanālu – ikonisku ūdensceļu, pa kuru brauc gondolas, ūdens kabīnes un upju laivas. Tā kā pilsētā nav automašīnu (un, ja godīgi, pat ceļu), tās daudzās vietas jāapmeklē kājām vai jābrauc ar kuģīti. Taču tās izpēte ir patīkama pieredze, un noteikti netrūkst atrakciju un apskates objektu, tostarp mākslas muzeju, ekskursiju pa salām un ekskursiju pa lagūnu. Turklāt ir vesela virkne aktivitāšu, kas jums noteikti jāpaveic, ja apmeklējat Venēciju.

Būtiski apmeklēt Venēciju

Venēcijā ir vairākas vietas un pieredzes, kuras mēs nevaram ignorēt.

Ja mēs esam Venēcijā, mēs nedrīkstam palaist garām Svētā Marka laukumu

Tas ir lielākais laukums pilsētā. Sanmarko laukums (vai Sanmarko laukums) ir galvenā pilsētas pulcēšanās vieta. Tā ir apdzīvota ar kafejnīcām, veikaliem un daudziem muzejiem, atrodas pie Lielā kanāla ietekas, un to nedrīkst palaist garām. Svētā Marka bazilika, katedrāle, kas atrodas virs tās, lepojas ar sarežģītu un izsmalcinātu dizainu un atbruņojoši skaistiem freskām rotātiem interjeriem.

Svētā Marka laukumu, Venēcija
Svētā Marka laukums ir Venēcijas sirds. Tā ir vieta, kur vēsture un kultūra savijas unikālā vidē.

Vēl viena tipiska Venēcijas pieredze ir Dožu pils apmeklējums

Venēcijas Republikas tūkstošgadu valdīšanas laikā tās vadītāja, Venēcijas hercoga (jeb doža), rezidence bija Dožu pils, kas tagad ir muzejs. Un ne tikai muzejs, bet viens no lielākajiem un iespaidīgākajiem Eiropā. Tikai retais zina, ka šeit var pasūtīt ekskursiju pa slepenajiem maršrutiem, kas ietver piekļuvi spīdzināšanas kamerām, cietumiem un Atelpas tiltam (no notiesāto skatu punkta). 

YouTube video
Populārākās apskates vietas Dodžu pilī Venēcijā (Itālija)

Rialto tilts

Tas ir dekoratīvs akmens mūra tilts pār Lielo kanālu un ir viens no Venēcijas slavenākajiem tiltiem (un pilsētas ikona). Pirmais pilsētā uzbūvētais Rialto tilts ved uz slaveno Rialto tirgu, kur tirgotāji pārdod svaigus produktus, tikko nozvejotas zivis, garšvielas un daudz ko citu. Pastaiga pa tiltu ļauj nokļūt Venēcijas pukstošajā sirdī, kas piedāvā gan daudzveidīgu tūrisma piedāvājumu, gan vietējo ikdienas dzīvi.

Pegijas Gugenheimas kolekcija

Modernās mākslas cienītāji novērtēs Pegijas Gugenheimas kolekciju, kas ir viens no pirmajiem Itālijas laikmetīgās mākslas muzejiem. Muzejā glabājas nenovērtējami 20. gadsimta glezniecības līderu, tostarp Polloka, Klē, Mondriāna un de Kiriko, darbi. Šis muzejs atrodas Palazzo Venier Dei Leoni – nepabeigtā 18. gadsimta pilī -, kas reiz bija grezna Pegijas Gugenheimas rezidence. Venēcijas bohēmiskākās daļas apskates objekts.

Brauciens ar gondolu

Daudziem Venēcijas apmeklētājiem izbrauciens ar gondolu ir neprāts: patiesībā tas ir dārgs pasākums. Tomēr tas ir arī romantisks un noteikti neaizmirstams brīdis, ja vien izvēlaties maršrutu, kas ļauj izvairīties no Lielā kanāla burzmas un burzmas un izpētīt pilsētas šauro ūdensceļu tīklu. 

Karnevāls

Tas ir slavenākais festivāls Venēcijā. Tomēr tas ir tikai sezonāls, jo notiek februārī un tikai noteiktās dienās, lai gan svētki ilgst vairākas nedēļas. Venēcieši tērpjas laikmeta tērpos, greznās maskās un piedalās izdomas bagātās masku balles. Svētki sastāv no ūdens parādes, “eņģeļa lidojuma” rekonstrukcijas un, kā nosaka labas itāļu tradīcijas, daudz ēdienu un desertu. 

Šie ir tikai daži no iemesliem, kāpēc jums vajadzētu apmeklēt Venēciju, taču to ir daudz vairāk. Saulriets virs lagūnas ir kaut kas tāds, kas mums ir jāpiedzīvo vismaz reizi mūžā, un papildus tam mēs zinām, ka šī pilsēta spēs likt jums iemīlēties tik daudzos dažādos veidos.

Raksti no tās pašas kategorijas: