Ginko Biloba papildinājumi labākai veselībai 

Ginko biloba izmantošana mūsdienās jau ir labi zināma. Vispirms Eiropā to plaši izmanto kognitīvo funkciju atbalstam. Ir atklāts, ka ginko var ietekmēt atpazīšanas atmiņu, atcerēšanos, uzmanību, reakcijas laiku, enerģijas līmeni, garastāvokli un koncentrēšanās spējas.  

Ginko kopējo efektivitāti veicina arī dažādas daudzveidīgas darbības. Taču ne visi minētie mehānismi jau ir izskaidroti un noskaidroti. Dažas darbības, kas var veicināt ginko efektivitāti, ir netieša un tieša antioksidanta darbība, neiroprotektīva darbība un optimāla asinsrite.  

Šķiet, ka ginko ir pietiekami drošs un ir saistīts tikai ar dažām blakusparādībām.

Visu šo zāļu kombinētā terapeitiskā iedarbība var būt daudz lielāka, salīdzinot ar atsevišķu mehānismu iedarbību. Tas var būt arī dažādu ekstrakta kopējo sastāvdaļu sinerģiskās iedarbības rezultāts. 

Ir cilvēki, kas ginko bilobu lieto arī, lai palīdzētu viņiem ar šādām problēmām:

  • Alerģijas un astma 
  • asinsrites vai asinsrites traucējumi, piemēram, perifēro artēriju slimības, tromboflebīts un Reino fenomens.
  • Koncentrācijas un atmiņas problēmas, garastāvokļa, stresa un trauksmes problēmas.
  • Garīgās attīstības pasliktināšanās, piemēram, demence 

Ir nepieciešami papildu pierādījumi, lai uzzinātu, cik labi un vai tas patiešām palīdzēs novērst vai novērst minētās veselības problēmas. 

Vai ir droši lietot ginko?

Šķiet, ka ginko ir pietiekami drošs un ir saistīts tikai ar dažām blakusparādībām. Tieša saskare ar ginko koka mīkstumu var izraisīt ādas reakciju, kas ir tāda pati kā saindēta efeja gadījumā. Tomēr jums nav jāuztraucas par šo problēmu, ja lietojat ginko iekšķīgi vai lietojat iekšķīgi lietojamus uztura bagātinātājus. Eksperti nav īsti pārliecināti, vai ginko ir drošs arī sievietēm, kas baro bērnu ar krūti, vai grūtniecēm, tāpēc šīm sievietēm vislabāk vispirms konsultēties ar savu ārstu, pirms viņas nolemj lietot ginko jebkādā formā. 

YouTube video

Nav ieteicams lietot ginko, ja lietojat zāles asins šķidrināšanai vai tā sauktos antikoagulantus, tostarp varfarīnu, NPL vai aspirīnu. Tas ir tāpēc, ka ginko var vēl vairāk samazināt asins spēju pareizi sarecēt. Šo zāļu un ginko kombinētā iedarbība faktiski var būt bīstama. 

Raksti no tās pašas kategorijas: