Izmantojiet bišu stropu svarus, lai uzraudzītu bišu stropa svaru
Bites ir pazīstamas ar to, ka veido savus stropus gandrīz jebkur. Patiesībā, stropi var būt izveidoti uz tukšiem koka stumbriem, zem zemes, vai arī vienkārši kaut kur ārā. Tomēr neatkarīgi no tā, kāda varētu būt šo stropu atrašanās vieta, izmantojot bišu stropu svarus, jūs redzēsiet, ka dabisko stropu svars var atšķirties atkarībā no to lieluma.
Satura rādītājs
Dabiskie bišu stropi un to svars
Šeit varat aplūkot mazo, vidējo un lielo stropu vidējo svaru.
Mazie stropi
Bišu stropos varētu būt apmēram 3000 bites kopā ar viņu karalieni. Mazajos stropos var izaugt bišu kolonijas ar 20 000 bitēm. Sezonas laikā mazie stropi var ražot apmēram 13 litrus medus, kad bišu strops ir pilns, tas var svērt līdz pat 35 mārciņām jeb aptuveni 16 kilogrami. No otras puses, tukšie mazie stropi sver aptuveni 5 mārciņas jeb aptuveni 2 kilogrami.
Vidēja lieluma stropi
Vidēja lieluma dabiskie stropi var sastāvēt no 20 000-30 000 bitēm. Lielākā daļa populācijas ir sievietes strādnieces, karaliene un dažas vīriešu dzimtes trans bites. Vidēja lieluma stropi var ražot līdz 20 litriem medus. No otras puses, bites var svērt aptuveni 7,5 mārciņas jeb 3.40 kilogrami.
Ņemot to vērā, droši var pieņemt, ka vidēja lieluma pilni dabiskie stropi var svērt aptuveni 55 mārciņas jeb 25 kilogramus. Tukši vidēja izmēra stropi var svērt 9 mārciņas jeb 4 kilogramus. Stropu svars var mainīties atkarībā no temperatūras, sezonas un vides, kurā tas atrodas. Stropi var mēdz sasniegt savu smagāko svaru pavasara sezonā. Strops sāks samazināties svarā no vasaras beigām līdz ziemai.
Liela izmēra stropi
Lielajos dabiski izveidotajos stropos var dzīvot aptuveni 60 000 bišu. Bišu karaliene savā kolonijā var dēt aptuveni 1500 olas vienas dienas laikā. Pēc 3 nedēļām olas pārtaps par strādniecēm un trans bites parādīsies pēc 24 dienu perioda.
Bišu dzīves laikā vienai bitei ir iespēja ražot vienu ēdamkaroti medus. Tas nozīmē, ka 683 bites var saražot 9,5 unces medus. Ja lielā stropā ir 60 000 bišu, tajā jābūt aptuveni 40 litriem medus tikai vienas sezonas laikā. Kopumā liels pilns strops var svērt līdz pat 110 mārciņām jeb 50 kilogramiem, bet tukšs var svērt tikai aptuveni 17 mārciņas jeb aptuveni 8 kilogramus.
Pilnu un tukšu stropu svars
Plūsmas strops jeb strops ar krānu
Tipiski tukši plūsmas stropi, kuriem ir 6 plūsmas rāmji, sver aptuveni 38,6 mārciņas jeb 17,5 kilogrami. Tāpēc ir vieta stropā 60 000 bitēm, kas vienā sezonā ražo 39 mārciņas jeb 17,6 kilogramus medus. Ar labu plūsmu, pilns plūsmas strops sver aptuveni 80 mārciņas jeb 36,2 kilogramus.
Langstrota strops
Langstrota strops ir vēl viens mākslīgo stropu veids. To visbiežāk izmanto Ziemeļamerikā un Austrālijā. Tipiskiem Langstrota stropiem ir divas dziļas kastes, kas sver 80 mārciņas jeb 36,2 kilogrami. Langstrota stropi ar trim vidējām kastēm sver 60 mārciņas jeb 27,2 kilogramus.
Horizontālie langstrota stropi
Šos stropus ir daudz vieglāk pacelt, salīdzinot ar plūsmu un tradicionālajiem Langstrota stropiem. Katra šāda veida stropa rāmis sver 7 mārciņas jeb 3,1 kilogramus. Tas nozīmē, ka tukši horizontālie Langstrota stropi ar 20 rāmjiem var svērt līdz pat 150 mārciņām jeb 68 kilogramiem, ja tiek nosvērti uz bišu stropu svariem.
Ko pārbaudīt bišu monitoringa laikā
Viena no būtiskākajām prasmēm, kas jāapgūst jaunajiem biškopjiem, ir bišu saimes stipruma novērtēšana, veicot pareizu un regulāru bišu uzraudzību.
Ir daudz palīdzības resursu iesācējiem biškopjiem, kuros ir atsauces uz vājiem stropiem un spēcīgiem stropiem un kuros biškopim ir norādīts, kā pieņemt lēmumu atkarībā no tā, cik spēcīga ir viņa bišu saime. Taču tagad rodas jautājums, kā jūs varat noteikt, vai jūsu strops ir stiprs vai vājš? Kā jums vajadzētu novērtēt savas saimes darbību?