Papildus, kas nozīmē drošību

SSL sertifikāts drošām vietnēm

Vai esat ievērojuši, ka daži URL sākas ar HTTP: //, bet citi sākas ar HTTPS: //?

Iespējams, ka esat pamanījis papildu burtu “s”, pārlūkojot vietnes, kurās ir jāsniedz sensitīva informācija, piemēram, vietnes, kurās varat apmaksāt rēķinus tiešsaistē.

Bet no kurienes nāk šī papildu “s” un ko tā nozīmē? Vienkāršāk sakot, papildu “s” nozīmē, ka jūsu savienojums ar šo vietni ir drošs un šifrēts un ka visi ievadītie dati tiek droši kopīgoti ar šo vietni. Tehnoloģiju, kas nodrošina šo mazo “s”, sauc par SSL sertifikātu, kas nozīmē “Secure Sockets Layer”.

Kas ir SSL sertifikāts?

SSL sertifikāti ir nelieli datu faili, kas digitāli sasaista kriptogrāfisko atslēgu ar organizācijas datiem. Instalējot tīmekļa serverī, tas aktivizē piekaramo atslēgu un HTTPS protokolu un nodrošina drošus savienojumus no tīmekļa servera uz pārlūkprogrammu.

YouTube video
Video: SSL, TLS, HTTP, HTTPS izskaidrots

Parasti SSL sertifikātu izmanto, lai aizsargātu kredītkaršu darījumus, datu pārsūtīšanu un pieteikšanos, un pēdējā laikā tas kļūst par normu, vērojot pārlūkošanu sociālo mediju vietnēs.

SSL sertifikāti un citi tīmekļa elementi, ar kuriem tie ir saistīti.

SSL sertifikāti nedarbojas atsevišķi, bet ir saistīti ar citiem elementiem, piemēram:

  • Domēna nosaukums, servera nosaukums vai hostvietas nosaukums.
  • Organizācijas identitāte (t. i., uzņēmuma nosaukums) un amats.

Organizācijai savā tīmekļa serverī jāuzstāda SSL sertifikāts, lai varētu uzsākt drošu sesiju ar tīmekļa pārlūkprogrammām. Kad drošs savienojums ir izveidots, serveris aizsargā visu tīmekļa datplūsmu starp tīmekļa serveri un tīmekļa pārlūkprogrammu.

Kad serverī ir pareizi instalēts SSL sertifikāts, lietojumprogrammas protokols (pazīstams arī kā HTTP) tiks mainīts uz HTTPS, kur “S”, kā minēts iepriekš, apzīmē “secure”.

Lasiet arī nākamo rakstu: HP kasetņu galvenie veidi

HP kasetnes ir viena no populārākajām drukāšanas iespējām mūsdienās. Tomēr, ņemot vērā, ka ir daudz dažādu HP kasetņu, no kurām izvēlēties, kā jūs uzzināsiet, kura ir jums piemērotākā tinte? 

Kā darbojas SSL sertifikāts?

SSL sertifikātos izmanto tā saukto publiskā atslēgas kriptogrāfiju.

Šis šifrēšanas veids izmanto divu atslēgu, kas ir garas nejauši ģenerētu skaitļu virknes, spēku. Vienu no tām sauc par privāto atslēgu, bet otru – par publisko atslēgu. Publiskā atslēga ir zināma serverim un ir pieejama publiski.

SSL sertifikāts ir kriptogrāfijas protokols, kas nodrošina drošu saziņu internetā
Ja vietnei ir instalēts sertifikāts, pārlūkprogrammā var redzēt, ka https ir zaļā krāsā

Lietotāji to var izmantot, lai šifrētu jebkuru ziņojumu. Ja Alise nosūta ziņu Bobam, viņa to bloķē ar Boba publisko atslēgu, bet vienīgais veids, kā to atšifrēt, ir to atbloķēt ar Boba privāto atslēgu. Bobs ir vienīgais, kam ir viņa privātā atslēga, tāpēc Bobs ir vienīgais, kas to var izmantot, lai atslēgtu Alises ziņojumu. Ja hakeris pārtver ziņu, pirms Bobs to atšifrē, viņš iegūs tikai šifrēšanas kodu, ko nevarēs pareizi parādīt.

Ja mēs to aplūkojam kā tīmekļa vietni, saziņa notiek starp tīmekļa vietni un serveri. Jūsu tīmekļa vietne un serveri ir Alise un Bobs.

Perskaitykite šį straipsnį: Skirtumai tarp tinklalapio ir svetainės

Naudodamiesi internetu ir naršydami jame dažnai girdite žodžius “svetainė” ir “Domenca web page“. Tačiau nors šie du terminai atrodo susiję ir daugelis žmonių juos vartoja pakaitomis, tiesa yra ta, kad svetainės ir tinklalapiai turi daug esminių skirtumų.

Kāpēc man ir nepieciešams SSL sertifikāts?

SSL sertifikāti aizsargā sensitīvu informāciju, piemēram, kredītkaršu informāciju, lietotājvārdus, paroles utt. 

SSL sertifikātus jāizsniedz uzticamai sertifikātu iestādei (CA). Pārlūkprogrammās, operētājsistēmās un mobilajās ierīcēs tiek uzturēti uzticamu CA saknes sertifikātu saraksti.

SSL sertifikāts
SSL sertifikāts nodrošina savienojumu starp jūsu vietni un apmeklētājiem

Lai sertifikātam varētu uzticēties, saknes sertifikātam ir jāatrodas galalietotāja datorā. Ja tas nav uzticams, pārlūkprogramma galalietotājam parādīs neuzticamas kļūdas ziņojumus. E-komercijā šādi kļūdu ziņojumi izraisa tūlītēju uzticības trūkumu tīmekļa vietnei, un organizācijas riskē zaudēt uzticību un patērētāju biznesu.

Vai SSL sertifikāts ir noderīgs SEO?

Jā. Lai gan galvenais SSL mērķis ir aizsargāt informāciju starp apmeklētāju un jūsu tīmekļa vietni, ir arī SEO priekšrocības. Saskaņā ar Google Webmaster Trends Analysts datiem SSL sertifikāts ir daļa no Google meklēšanas klasifikācijas algoritma. Arī, teiksim, ja divas vietnes ir līdzīgas pēc sniegtā satura, bet vienai ir iespējots SSL, bet otrai nav, tad pirmā vietne var saņemt nelielu ranga pieaugumu, jo tā ir šifrēta. Rezultātā SSL iespējošana jūsu tīmekļa vietnē un visās jūsu lapās ir nepārprotama SEO priekšrocība.

Tātad viss, kas jums jādara, ir jāiegādājas un jāiedarbina SSL sertifikāts jūsu vietnei, lai gūtu daudz tūlītēju labumu.

Raksti no tās pašas kategorijas: