Sporta apavu ceļvedis ikvienam

Vai jums vispār ir nepieciešami skriešanas apavi?

Īsā un vienkāršā atbilde ir “jā”. Katru reizi, kad dodaties skriet, jūsu pēdas veic vienkāršu kustību, kas pazīstama kā skriešanas gaita, kuras laikā pēda piezemējas uz papēža, pāriet no papēža uz pirkstgalu un, visbeidzot, tiek nolaista no pēdas.

Jaunākie pētījumi atklāja, ka galvenais un būtiskākais faktors, kas jāņem vērā, iegādājoties skriešanas apavus, ir piemērotība un komforts, jo tas ir saistīts ar traumu risku.

Tiklīdz jūs nostājaties uz kājām, jūs pielietojat spēku, kas ir no pusotras līdz pat trīs reizes lielāks par jūsu ķermeņa svaru. Skriešanas apaviem infashionshop.hr ir divas galvenās funkcijas. Pirmā ir absorbēt daļu trieciena jeb tā sauktā amortizēšana. Otra funkcija ir vadīt vai veicināt jūsu kājas, lai tās efektīvi un droši pārvietotos skriešanas gaitas laikā.
Skriešanas apavi ir optimizēti un paredzēti vienkāršām kustībām. Ir citi sporta veidi, kuros ir vairākas kustības, lēcieni, rotācijas un pēkšņas virziena un ātruma maiņas.

Ja valkājat apavus, kas paredzēti citiem mērķiem, jūs nesaņemsiet tās priekšrocības, ko piedāvā skriešanas apavi, un, iespējams, pakļaujat sevi lielākam traumu riskam.

Svarīgi faktori, kas jāņem vērā

Jaunākie pētījumi atklāja, ka galvenais un būtiskākais faktors, kas jāņem vērā, iegādājoties skriešanas apavus, ir piemērotība un komforts, jo tas ir saistīts ar traumu risku. Pat mazākā problēma ar diskomfortu pastiprinās, tiklīdz sākat skriet.

YouTube video

Ja apavi ir pārāk gari vai pārāk īsi, pārāk šauri vai pārāk plati, ja kāds sīks šuves gabaliņš apavos ir nepareizs, iedomājieties, ka to var izturēt tūkstošiem soļu, kā arī kāju pietūkumu karstuma iedarbības dēļ vai arī to, ka no sīka šuves gabaliņa izveidojas kārtīgs tulznas pūslis.

Lai būtu pārliecināts, ka iegūsiet ērtus un pareizi piegulošus sporta apavus, ņemot vērā, ka skriešanas laikā jūsu kājas uzbriest, pirms pieņemat galīgo lēmumu un valkājat tos pirmajā skrējienā, izmēģiniet vairākus zīmolus un izmērus un veiciet daudz pastaigu telpās.

Raksti no tās pašas kategorijas: