Valstu domēni un to priekšrocības 

Trīs lielākie TLD jeb augstākā līmeņa domēni ir .com, .org un .net. Tomēr tas, ka šie ir lielākie un izplatītākie TLD, nenozīmē, ka jums vairs nav citu iespēju. Domenca valstu domēni jeb valstu kodu TLD ir vēl viena jums pieejama izvēle.    

Trīs lielākie TLD jeb augstākā līmeņa domēni ir .com, .org un .net. Tomēr tas, ka šie ir lielākie un izplatītākie TLD, nenozīmē, ka jums vairs nav citu iespēju.

Valstu TLD kodi – kas tie ir?

Valstu kodu TLD jeb vienkārši ccTLD apzīmē domēna paplašinājumus, kas raksturīgi konkrētai valstij vai apgabalam. Domēna paplašinājumi ir burti, kas parādās aiz jūsu izvēlētā domēna vārda. Daži no izplatītākajiem piemēriem ir .com.au Austrālijai, .ca Kanādai un .co.uk Apvienotajai Karalistei. IANA jeb Internet Assigned Numbers Authority ir pārvaldes iestāde, kas uztur tehniskos standartus, kuri palīdz interneta darbībā, un tā publicē pieejamo ccTLD sarakstu. 

YouTube video

Valstu domēnu priekšrocības 

Šeit ir uzskaitītas dažas no galvenajām priekšrocībām, ko piedāvā ccTLD.

  1. ccTLD nodrošina SEO un vietējās mērķauditorijas priekšrocības. 

Izmantojot valstu kodu TLD, varat mērķtiecīgi atlasīt datplūsmu no noteiktām pasaules daļām. Piemēram, ja vēlaties, lai jūsu Apvienotajā Karalistē bāzētās maiznīcas tīmekļa vietnes mērķauditorija būtu Apvienotajā Karalistē dzīvojošie apmeklētāji, varat izvēlēties domēna paplašinājumu .co.uk. Tas palīdzēs nodrošināt, ka jūs parādīsieties rezultātos ikreiz, kad Apvienotajā Karalistē dzīvojošie meklēs maiznīcu, nevis Kanādā, Austrālijā vai citos reģionos dzīvojošo cilvēku meklēšanas rezultātos.   

Tas būs saistīts arī ar jūsu SEO jeb meklētājprogrammu optimizācijas vērtību. Izmantojot valstu domēnus, jums būs augstāka SEO vērtība meklēšanas rezultātos, kas balstīti uz valstīm. Tas ir tāpēc, ka meklētājprogrammas rāda dažādus rezultātus, tostarp lielāko daļu vietējo rezultātu, kas ir atkarīgi no konkrētās personas, kura veic meklēšanu, IP adreses. Tas nozīmē, ka tad, kad kāds no Apvienotās Karalistes meklēs minimālisma kūkas UK, jūsu maiznīcas, kas atrodas Apvienotajā Karalistē, tīmekļa vietne var parādīties daudz augstāk meklēšanas reitingos, kas nebūs iespējams, ja neizmantosiet ccTLD .co.uk. 

  1. ccTLD var vairot pircēju uzticību.

ccTLD ir noderīgi arī uzticamības ziņā, jo tie ļauj jūsu vietnes apmeklētājiem justies pārliecinātākiem. Tā kā apmeklētāji zina, ka vietne ir vietēja, viņiem būs vieglāk veikt pirkumu, jo īpaši tad, ja viņi redzēs, ka adrese ir viņiem pazīstama, nevis ārzemju adrese. Lielākā daļa cilvēku arī dod priekšroku apmeklēt vietnes un veikt darījumus savā reģionā, valūtā un valodā. 

  1. ccTLD ļauj izpaust savu radošumu.

Viens veikls triks, ko daži uzņēmumi izmanto, lai nostiprinātu savu zīmolu ap domēna nosaukumu, ir domēna uzlaušana. Tas ir tad, kad, izmantojot ccTLD un domēna vārdu kopā, tiek izveidots vārds vai nosaukums. Piemēram, food.ie izmanto Īrijas ccTLD, beach.es izmanto Spānijas ccTLD, bet Beļģijas ccTLD tiek izmantots abonente.be. Tas var būt arī aicinājums veikt darbību vai frāze, piemēram, help.us vai check.in. Runājot par valstu domēniem, kombināciju skaits, ko varat izmantot, ir neierobežots. 

Raksti no tās pašas kategorijas: