Īss ceļvedis par jumta stieņiem un bagāžniekiem 

Ja jūsu dzīvesveids ir pilns ar ceļojumiem un aktivitātēm brīvā dabā, iespējams, vēlēsieties uz sava transportlīdzekļa jumta uzstādīt montāžas sistēmu, lai jūs varētu ņemt līdzi visu nepieciešamo aprīkojumu un inventāru. Automašīnas jumta stieņi un bagāžnieki uzlabos jūsu iespējas droši iepakot un pārvadāt mantas. 

Jumta bagāžnieki un stieņi ir ideāli risinājumi arī tad, ja jums ir kādi priekšmeti, kas ir pārāk lieli, lai tos ietilpinātu automašīnas salonā, piemēram, kajaki vai velosipēdi, un nav nepieciešama piekabe. Taču, lai gan jumta bagāžnieki un stieņi parasti darbojas kopā, patiesībā šie divi izstrādājumi ir unikāli un atšķiras viens no otra. 

Kas ir automobiļu jumta stieņi?

Jumta stieņi būtībā ir gari stieņi, kas izvietoti gar automobiļa jumtu virzienā no priekšpuses uz aizmuguri. Lielākā daļa transportlīdzekļu jau ir aprīkoti ar šāda veida stieņiem, kurus jūs pamanīsiet uzreiz, iepērkoties automašīnā. 

Citi ražotāji arī piedāvā šos stieņus standarta komplektācijā, bet daži var piedāvāt tos tikai kā papildaprīkojumu. Ja jūsu transportlīdzeklī šo stieņu nav, vienmēr varat tos uzstādīt atsevišķi. Jumta stieņi bieži vien tiek piedāvāti divās konfigurācijās:

Jumta stieņi būtībā ir gari stieņi, kas izvietoti gar automobiļa jumtu virzienā no priekšpuses uz aizmuguri.

Paaugstināts 

Uz automobiļa jumta bieži vien uz laiku tiek piestiprināti paaugstināti stieņi, kas paceļas aptuveni vienu līdz divus centimetrus virs jumta virsmas. Šie stieņi var samazināt degvielas ekonomiju un palielināt pretestību. Taču šie stieņi var nodrošināt lielāku lietderību, jo spraugu starp sliedi un jumtu joprojām var izmantot, lai novietotu vieglākus un mazākus priekšmetus. 

Flush

Kā liecina to nosaukums, vienlaidus jumta stieņi atrodas vienā līmenī ar automobiļa jumta virsmu. Šajos stieņos parasti ir jumta bagāžnieku stiprinājuma punkti. Tomēr bieži vien tie ietver papildu tvertnes un komponentus papildu aprīkojuma pārvadāšanai. 

Lasiet arī nākamo rakstu: DPF filtra pamati

DPF filtrs jeb dīzeļdegvielas daļiņu filtrs nodrošina daudz tīrāku dīzeļdzinēja transportlīdzekļu darbību. Kā tas darbojas? Vai visiem automobiļiem tāds ir? Kā zināt, vai ar šo transportlīdzekļa daļu kaut kas nav kārtībā?

Kas ir auto jumta bagāžnieki?

Automašīnu jumta bagāžnieki bieži vien sastāv no viena vai vairākiem šķērssijām, kas piestiprinātas pie transportlīdzekļa jumta sliedēm. Tas var būt arī atsevišķa paaugstināta sistēma, kas sastāv gan no šķērssijām, gan sliedēm. Šķērsstieņi ir paredzēti transportlīdzekļiem, kas nav aprīkoti ar sliedēm. 

Jumta bagāžnieks var palīdzēt jūsu automašīnai uzņemt smagākus un lielākus piederumus. Izmantojot īpašus piederumus, varat arī nostiprināt āra sporta inventāru vai uzstādīt lielus glabāšanas grozus vai kastes, lai nodrošinātu papildu ietilpību. 

Galvenie apsvērumi, izvēloties starp jumta bagāžniekiem un stieņiem

Tā kā tagad esat ieguvuši priekšstatu par atšķirībām starp automobiļu jumta bagāžniekiem un stieņiem, ir pienācis laiks noteikt, kurš no tiem ir piemērots jūsu vajadzībām. Zemāk ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

YouTube video

Ko jūs transportēsiet?

Šis, iespējams, ir vissvarīgākais apsvērums, jo jūsu izvēlei ir jāspēj droši transportēt un uzglabāt jūsu priekšmetus. Piemēram, iespējams, šodien jums ir nepieciešama velosipēda uzglabāšana, bet jums vēl ir plānotas citas aktivitātes. Tādā gadījumā jums varētu būt nepieciešami citi saderīgi piederumi. Pārliecinieties, ka jums ir arī visas nepieciešamās stiprinājuma saites un citi nepieciešamie priekšmeti, kas nepieciešami, lai garantētu, ka jūsu inventārs braukšanas laikā neaizlidos. 

Kas būs piemērots jūsu transportlīdzeklim? 

Ne visas automašīnu jumta sliedes vai bagāžnieku sistēmas ir saderīgas ar visiem transportlīdzekļiem. Dažādu zīmolu sistēmas var arī nebūt savstarpēji savietojamas. Dažas nesaderības var būt atkarīgas, piemēram, no stiprinājuma metodes, izmēra vai svara. Vienmēr divreiz pārbaudiet sava automobiļa specifikācijas un vēlamos jumta stieņus, lai izvairītos no dārgām kļūdām. 

Raksti no tās pašas kategorijas: