Kā izvēlēties pareizo auto motoreļļu

Auto motoreļļu

Nereti, ražotājs ieteiktu 2 vai vairāk auto motoreļļu viskozitātes, pamatojoties uz dažādiem ārējiem faktoriem, piemēram, temperatūras. Iemesls ir tāds, ka dzinējiem bieži nepieciešama atšķirīga viskozitāte, pamatojoties uz dzinēja darbības apstākļiem. Zinot, kā zinātnieki atpazīst viskozitāti, tas palīdzēs īpašniekiem noteikt, kura ir ideālā motoreļļa viņu dzinējam.

Viskozitāte ir šķidruma pretestība plūsmai. Viskozitāte tiek norādīta ar divu skaitļu palīdzību. W norāda eļļas plūsmas koeficientu līdz 0 grādiem pēc Fārenheita un tiek apzīmēts, kā ziemas periods. Jo zemāks skaitlis, jo mazāk tas sabiezē aukstumā.

Auto motoreļļu

Ar 5W-30 viskozitāti, motoreļļa mazāk sabiezē aukstumā. Vēsākā klimatā, motoreļļa ir biezāka, jo zemas temperatūras eļļa sniegs lielāku labumu ar  viskozitātes koeficientu no 0W līdz 5W. Ja jūs nezināt, kāds viskozitātes koeficients ir ideāli piemērots jums, pārlasiet jūsu transportlīdzekļa lietošanas instrukciju.

Kad esat noteicis pareizo viskozitātes koeficientu, tagad ir labākais laiks, lai iegādātos pareizo motoreļļu. Lielākā daļa automašīnas vadītāju seko 3000 jūdžu (~4828 km) un 3 mēnešu likumam. 

Motoreļļas bieža nomaiņa ir nepieciešama, lai būtu mazāka tendence pēc citu eļļu izmantošanas. Bet vairākas automašīnu kompānijas iesaka sintētisko eļļu jūsu automašīnai. Zelta likums – nemaini motoreļļas veidu. Ja jūsu sākāt lietot parasto motoreļļu, tad jums ir jāpaliek pie šīs izvēles. Ja izmantojāt sintētisko, jābūt uzmanīgam, pārejot uz parasto motoreļļu.

Sintētiskā motoreļļa

Šāda motoreļļa ir ideāli piemērota augstas kvalitātes tehnoloģiju dzinējam. Ja šādas eļļas iziet stingras speciālās pārbaudes, tas nozīmē, ka tām ir ilgstoša un izcila veiktspēja visās kritiskajās zonās, kā piemēram, aizsardzību pret motora temperatūru viskozitātes koeficientam.

Auto motoreļļu

Lai gan sintētiskā motoreļļa ir lieliska, tomēr tā ir aptuveni 3 reizes dārgāka nekā parastā motoreļļa un nav nepieciešama lielākajai daļai dzinēju. 

Vai jūs interesē tādas tēmas par motorizēšanu kā šis raksts? Tad izlasiet arī rakstu: gaisa kondicionēšanas radiatoru.

Premium klases tradicionālā eļļa

Tā ir standarta eļļa jaunu auto dzinējiem un vairums vadošo zīmolu piedāvā augsta līmeņa servisu. Lielākā daļa no tām ir ar viegli pieejamu viskozitāti. Parasti automobiļu ražotāji norāda 5W-30 vai 5W-20 eļļu, pat ja citiem nepieciešams 10W-30. Šādi skaitļi attiecas uz vieglo transportlīdzekli.

Video: Toyota | Kā pieliet motoreļļu

Parastā eļļa

Tā ir eļļa, ko izmanto vairumā dažādi tirgotāji un tā ir pati lētākā eļļa, ko var atrast auto veikalos. Daudzi ievēro SAE un API standartus, bet nenodrošina pietiekamu eļļu piedevu piedāvājumu. Tā ir laba eļļa īpašniekiem, kas bieži maina motoreļļu un kuriem nav spēcīgs dzinējs.

High-Mileage motoreļļa

Sešdesmit procenti automašīnu uz ceļa ir nobraukuši aptuveni 75 000 jūdzes uz odometra. Eļļas rafinētāji, kā arī laboratorijas izstrādāja augstas kvalitātes eļļu, kas aizsargā pret nodilumu. Eļļai pievieno sintētisku kopšanas līdzekli, lai palielinātu un paplašinātu iekšējā motora blīvējuma elastību. Sintētiskais kopšanas līdzeklis sniedz labumu dažādiem dzinējiem. 

Gumija automašīnu grīdas paklājus

Un viens ieteikums, kā tīrīt automašīnu paklājus
Kaut arī gumijas paklāji ir izgatavoti no pilnīgi atšķirīgiem materiāliem nekā auduma paklāji, to tīrīšanai ir tādi paši soļi jāizpilda. Tomēr ir viena atšķirība. Tā vietā, lai izmantotu etiķi vai tīrīšanas līdzekli, jums ir jāizmanto arī trauku mazgāšanas šķidrums vai veļas pulveris un jāsajauc šīs vielas ar vienāda daudzuma ūdeni. Vairāk rakstā Ātri un vienkārši padomi, kā tīrīt automašīnu grīdas paklājus.

Pussintētiskā motoreļļa

Šī ir premium kvalitātes tradicionālā eļļa ar sintētisko piedevu. Tie ir izstrādāti tā, lai sniegtu vislabāko aizsardzību dzinējiem ar lielu dzinējspēku, kad tas tiek izmantots, kā arī palīdz darboties ar motora augstu temperatūru. Šādas eļļas lieto SUV un pikaps automašīnu vadītāji, jo šīs eļļas piedāvā labāku aizsardzību, bet maksā tikai mazliet vairāk nekā premium klases parastā eļļa.

Raksti no tās pašas kategorijas: