Ātri un vienkārši padomi, kā tīrīt automašīnu grīdas paklājus

Gumija automašīnu grīdas paklājus

Nekas nevar būt tik ērti, kā braukt ar savu automašīnu. Ja jums ir auto, tas nozīmē, ka jūs varat doties jebkur vēlaties, jebkurā laikā. Bet, ja jūs vēlaties, lai jūsu automašīna vienmēr izskatītos jauna, viena no lietām, ko jums vajadzētu zināt ir, kā tīrīt automašīnas grīdas paklājus. 

Gumijas un auduma paklāji var kļūt netīri. Tāpēc, kad jūsu paklājs izskatās netīrs, tad kārtīgi to iztīriet. 

Jūsu automašīnas sagatavošana un materiālu savākšana ir pirmais solis, kas jāveic, pirms jūsu paklāja tīrīšanas. Ir dažādi veidi, kā tīrīt automašīnu grīdas paklājus, un tas ir atkarīgs no konkrētā materiāla, no kura izgatavots paklājs.

Kā tīrīt automašīnu grīdas paklājus

Pirmais solis paklāju grīdas paklāju tīrīšanā ir to izņemšana no automašīnas iekšpuses. Izņemiet to ārā un nolieciet to uz plakanas virsmas. 

Izmantojiet speciālo automašīnas putekļu sūcēju, lai atbrīvotos no putekļiem un netīrumiem. Pārliecinaties, ka nesteidzaties pabeigt šo procesu, jo tomēr vēlaties pārliecināties, ka paklājs ir tīrs no putekļiem pirms jūs attīrat to ar karstu ūdeni. Jums vajadzētu arī attīrīt paklāja otru pusi ar putekļu sūcēju. 

Tekstils automašīnu grīdas paklājus
Tekstils automašīnu grīdas paklājus

Kad esat pārliecināts, ka paklājs ir tīrs, uzlejiet uz paklāja mazliet etiķa vai tīrīšanas līdzekli. Patiesībā, ir pietiekami, ja attīrat paklāju tikai ar vienkāršu balto etiķi. Jums nav jāuztraucas par smaržu pēc tam, kad esat paklāju izžāvējis saulē, etiķa spēcīgā smaka pazudīs. 

Atcerieties, ka jums nav jāmērcē paklājs. Vienkārši apsmidziniet ar aerosolu. Pēc tīrīšanas šķīduma vai etiķa izsmidzināšanas uz paklāja, jūs varat izmantot suku, lai noņemtu atlikušos traipus un sāli. Izvairieties tīrīt paklāju pārāk stipri, jo varat sabojāt materiālu. Šo soli var atkārtot divas reizes, lai nodrošinātu labāk iztīrītu paklāju. 

Noskalojiet etiķi un pārpalikuma putekļus no paklāja pēc paklāja izsukāšanas. Pievienojiet augsta spiediena uzgali jūsu šļūtenei, ja jums tāda ir, lai attīrītu paklāju no putekļiem. Neaizmirstiet izskalot katru paklāja daļu, ieskaitot aizmugurējo daļu. 

Visbeidzot, ļaujiet paklājam karāties gaisā un atstājiet to nožūt zem saules. Jūs to varat arī pakārt ar knaģiem. 

Kā tīrīt automašīnu grīdas paklājus, kas izgatavoti no gumijas

Kaut arī gumijas paklāji ir izgatavoti no pilnīgi atšķirīgiem materiāliem nekā auduma paklāji, to tīrīšanai ir tādi paši soļi jāizpilda. Tomēr ir viena atšķirība. Tā vietā, lai izmantotu etiķi vai tīrīšanas līdzekli, jums ir jāizmanto arī trauku mazgāšanas šķidrums vai veļas pulveris un jāsajauc šīs vielas ar vienāda daudzuma ūdeni. 

Izņemiet gumijas paklāju no automašīnas, pēc tam izmantojiet šļūteni, lai noskalotu putekļus un netīrtumus. Būtu ideāli, ka jūs vispirms izskalotu paklāju, lai jūsu suka nenonāktu tiešā saskarē ar putekļiem un netīrumiem.

Video: Kā tīrīt gumijas automašīnu paklājus – salona automašīnu detaļas

Iemērciet suku ūdens un ziepju kombinācijā un sāciet berzt paklāju. Ar gumijas materiāla paklājiem, vislabāk būtu izberzēt paklāju mazliet spēcīgāk, lai pārliecinātos, ka visi traipi ir iztīrīti. Lietojiet suku, lai attīrītu katru paklāja centimetru. Neaizmirstiet attīrīt arī otru paklāja pusi. 

Ja jūs domājat, ka gumijas paklājiņš jau ir pietiekami tīrs, varat to izskalot, izmantojot augstspiediena šļūteni, lai nodrošinātu, ka jūs attīrat no tā ziepju pārpalikumus un netīrumus. Papildus berzēšana ar suku var būt nepieciešama, ja ir palikuši kādi ietiepīgi traipi paklājā. 

Papildu solis tīrīšanas procesā ir etiķa izsmidzināšana uz mitriem gumijas grīdas paklājiem. Tas palīdzēs vēl vairāk nodrošināt jūsu paklāju tīrību. Līdzīgi kā ar auduma paklājiem, jums nav jāuztraucas par jebkādu smaku palikšanu, jo tas drīz būs pazudis. 

Tā kā gumijas grīdas paklājus ir viegli noslaucīt, to noslaucīšanai var izmantot mikrošķiedru lupatas. Jūs varat arī novietot tos zem saules, lai tie ātrāk un labāk izžūtu. 

Padomi, kā noņemt traipus no auduma un gumijas grīdas paklājiem

Nav svarīgi vai izmantojat auduma vai gumijas paklājus, vienmēr būs reizes, kad nevar iztīrīt kādu traipu. Tas varētu būt tāpēc, ka ir pagājis diezgan ilgs, kad jūs pēdējo reizi to mazgājāt. 

Šādos gadījumos labākais, ko jūs varat darīt, ir sagatavot etiķa, ziepju un cepamās sodas maisījumu. Vienīgais, kas jums nepieciešams, ir puse tases šķidras trauku ziepes, viena glāze etiķa un viena glāze cepamās sodas. Apvienojiet visus trīs kopā, tad ievietojiet tos aerosola pudelē. Izsmidziniet maisījumu uz plankumiem, kur joprojām ir traipi. Palīdzēs arī tas, ja jūs varat izsmidzināt tuvumā esošās vietas un ļaut šķīdumam nosēsties uz vairākām minūtēm. Izmantojiet dvieli vai suku, lai notīrītu traipus, izmantojot apļveida kustības. 

Gumija automašīnu grīdas paklājus
Gumija automašīnu grīdas paklājus

Ja maisījums joprojām ir pārāk viegls konkrētajam traipam, varat doties uz būvniecības veikalu, lai iegādātos paklāju tīrītāju. Paklāju tīrīšanas līdzekļiem ir dažādas sastāvdaļas, bet jūs varat noskaidrot kādus traipus konkrētais produkts var attīrīt. Automašīnu tīrīšanas līdzekļi var viegli noņemt traipus, pateicoties to īpašajām formulām. 

Ja jūsu automašīnas grīdas paklājam ir tauku traipi, šādā gadījumā var palīdzēt krāsas šķīdinātājs. Jums ir jāuzliek mazliet uz tīrāmās lupatas un maigi noslaukiet tauku traipu. Uzklājiet sāli virs tā, lai nodrošinātu, ka eļļa tiks absorbēta. Pēc tam varat ar putekļu sūcēju izsūkt, kad ir pagājušas dažas stundas vai ļaujiet tam izžūt ārā. 

Zinot, kā tīrīt automašīnu grīdas paklājus, jūs varat būt pārliecināti, ka jūsu automašīna vienmēr izskatīsies un smaržos kā jauna.

Raksti no tās pašas kategorijas: