Pieaugošs pieprasījums pēc psihoterapijas kursiem tiešsaistē
Vai ir vispār iespējams veikt psihoterapijas sesijas tiešsaistē? Neatkarīgi no tā, vai jums vai kādam, ko jūs pazīstat ir nepieciešams vai ir ieinteresēts psihoterapijas sesijās, jūs varētu vēlēties noskaidrot to, kā jūs varat gūt labumu no tiešsaistes terapijas sesijām.
Satura rādītājs
Labāka anonimitātes sajūta
Tas, iespējams, ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas veicina tiešsaistes konsultāciju sesiju popularitātes pieaugumu. Nav svarīgi, vai cilvēki patiešām ir anonīmi, ja sesija ir tiešsaistē vai arī nav. Vēl svarīgāk ir tas, ka viņi tic viņu anonimitātei, un šī iemesla dēļ viņi tiešsaistē rīkojas un reaģē atšķirīgi.
Starp galvenajām atšķirībām ir iespēja runāt par personīgākām un būtiskākām problēmām terapeitiskajās attiecībās tiešsaistē ātrāk, nekā tas ir iespējams reālajā dzīvē. Piemēram, lielākā daļa no vispārējiem jautājumiem, kas tiek apspriesti, kas ir ļoti svarīgi – runāt par vardarbību bērnībā, seksuālo vardarbību, vainas izjūta par mīļotā nāvi, pašnāvnieciskas domas, sevis kropļojoša uzvedība, pašnāvnieciskas tieksmes, un hroniskas sāpes un to, kā tikt galā ar tām.
Daži cilvēki arī uzskata, ka ir ērtāk apspriest lietas tiešsaistes vidē vai čatos un pat neinformēja savu pašreizējo klīnicistu vai terapeitu par to, cik svarīga ir šī problēma viņiem.
Eksperta viedokļa saņemšana
Tā kā tiešsaistē nav fizisku attālumu, atrast profesionāli, kurš var palīdzēt jums vai var sniegt otro viedokli par konkrētu diagnozi ir vieglāk saņemt. Šī tiešsaistes saziņas forma tagad ir izplatīta prakse telemedicīnas jomā.
Izmaksas
Visbeidzot, tiešsaistes psihoterapija bieži ir pieejamāka salīdzinājumā ar psihoterapijas sesijām reālajā dzīvē.